$
תעשייה ופיננסים

הקיץ הגרוע ביותר של הוליווד בעשור האחרון

ההכנסות מסרטים בעונת הקיץ היו נמוכות יותר מב-11 השנים האחרונות; על פי ההערכות, הרווחיות הנמוכה של העונה נובעת מפיזור שגוי של הסרטים על פני השנה כולה

שירות כלכליסט 22:3304.09.17
הוליווד סיימה אתמול את הקיץ הגרוע ביותר שלה זה קרוב לעשור, כשסוף השבוע בו מציינים את הלייבור דיי היה הראשון מזה 22 שנה ללא פתיחה של סרט חדש וגדול בתפוצה רחבה.

ההכנסות מסרטים בצפון אמריקה עמדו על 75.5 מיליון דולר בין יום שישי ליום ראשון, לייבור דיי האיטי ביותר מאז 1996, כך על פי אנליסטים בחברת המחקר קומסקור.

 

לפי הערכת קומסקור, ההכנסות הגלובליות לתעשיית הסרטים בעונת הקיץ, שמתחילה ביום הראשון של מאי ונגמרת בסוף השבוע של הלייבור דיי, עמדו על 3.8 מיליארד דולר, זו הפעם הראשונה שהכנסות מסרטים לא עברו את רף 4 מיליארד הדולר מאז 2006.

 

העובדה שבפעם הראשונה מאז 1992 לא פתח בסוף השבוע של הלייבור דיי סרט חדש ועתיר תקציב, מצביעה על השיבוש שחל ב-2017 בסרטי הקיץ, שנחשבת בדרך כלל לעונה רווחית עבור האולפנים: היציאה לאקרנים של הסרטים עתירי התקציב פוזרו על פני כל השנה, והמעריצים התאכזבו מהיצע הסרטים בקיץ, בהם יצאו סרטים עתירי תקציב שהסתברו כפלופ כמו "המומיה" ו"רובוטריקים: האביר האחרון".

 

הסרטים היחידים שהשתחררו במהלך סוף השבוע האחרון היו הפצה מחודשת ל"מפגשים מהסוג השלישי" של סטיבן ספילברג, שהוקרן ב-901 בתי קולנוע לכבוד 40 שנה להוצאתו, ו"קדחת הצבעונים" - דרמה היסטורית על בועת הצבעונים במאה ה-17, שזכתה לביקורות גרועות במיוחד.

 

הסרט "קדחת הצבעונים" הסרט "קדחת הצבעונים" צילום: איי פי

 

 

האולפנים מקווים כי יצליחו לשבור את רצף ההפסדים עם "זה", עיבוד של אולפני האחים וורנר לספר האימה מ-1986 של סטיבן קינג, שצפוי להכניס 70 מיליון דולר או יותר בסוף השבוע הראשון להקרנתו. עם זאת, האולפנים הגדולים של הוליווד עשויים שלא לשבור את רצף ההפסדים עד נובמבר, אז צפויים לעלות לאקרנים סרט נוסף בסדרת סטאר וורס ("מלחמת הכוכבים: הג'דיי האחרון) ו"ליגת הצדק" מבית האחים וורנר ודי.סי. קומיקס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x