$
תעשייה ופיננסים

המועצה הבריטית להימורים קנסה את אתר 888 ב-7.8 מיליון ליש"ט

לאחר שלושה חודשי חקירה קבעה המועצה כי חברת ההימורים לא ניהלה כראוי חשבונות של מהמרים בעייתיים

שירות כלכליסט 14:5331.08.17

רשויות הפיקוח על ההימורים אונליין קנסה את אתר ההימורים 888 בקנס שיא של 7.8 מיליון ליש"ט על שלא הקפיאה את חשבונותיהם של מהמרים בעייתיים.

 

המועצה הבריטית להימורים (UKGC) פתחה בחקירה נגד 888 במאי והיום (ה') הודיעה על הקנס "כתוצאה מכך שלא ניהלה כראוי לקוחות פגיעים".

 

המועצה מצאה שני מחדלים עיקריים בהתנהלותה של 888 בנוגע ללקוחות פגיעים. המחדל הראשון נוגע ל-7,000 מלקוחות החברה שבחרו עצמאית לחסום את חשבונותיהם באתר בשל בעיית ההימורים שלהם. ללקוחות אלו אכן נחסמה הגישה לאתרי החברה כגון קזינו 888, אתרי הפוקר והימורי הספורט אולם הם עדיין יכלו להיכנס לפלטפורמת הבינגו של החברה. לקוחות אלו הוציאו כ-3.5 מיליון ליש"ט בתוך 13 חודשים.

 

המחדל השני נוגע לכך שהחברה לא זיהתה את סימני האזהרה לגבי אחד מלקוחותיה שהימר בסכום של 1.3 מיליון ליש"ט באתריה בתוך תקופה של 13 חודשים. מתוך סכום זה, 55 אלף ליש"ט נגנבו על-ידי הלקוח ממעסיקו. הלקוח נהג להמר באתר 3-4 פעמים ביום בממוצע ועל פי המועצה להימורים: "היעדר האינטראקציה עם הלקוח – לאור התדירות, משך הזמן וסכומי הכסף שהיו מעורבים בהימוריו – מעלים חששות רציניים לגבי ההגנה שמעניקה 888 ללקוחותיה החשופים לפגיעות הקשורות להימורים".

 

 

אתר 888 (ארכיון) אתר 888 (ארכיון) צילום: צילום מסך

 

ראשת המועצה להימורים, שרה הריסון, אמרה בהודעה רשמית כי: "שמירה על אינטרס לקוחות החברה אינה אופציונלית. הקנס נגד החברה יבטיח כי אלו המושפעים ממחדלים אלו לא ייפגעו ושהמפעילה תשלם את המחיר על מחדליה, וזאת באמצעות כספי הקנס שיופנו לטיפול בנזקי הימורים. החברה תתחייב באופן עצמאי לכך שהשיעור נלמד כראוי".

 

הקנס כולל 3.5 מיליון ליש"ט שהוחזרו לאלו שחסמו את החשבונות של עצמם באתר אולם עדיין יכלו לגשת לאתר הבינגו; 62 אלף ליש"ט למעסיק שממנו נגנב הכסף (כולל פיצויים); 4.25 מיליון ליש"ט עבור "פעילות רווחה חברתית הנוגעת לטיפול בנזקי הימורים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x