$
תעשייה ופיננסים

הברקזיט הבריח את טיפאני: תחפש מרכז הפצה חדש

חברת היוקרה האמריקאית שוקלת להעביר גם את פעילות סימון דרגת הטוהר של התכשיטים לאמסטרדם כדי להימנע ממחלוקות סחר

שירות כלכליסט 21:4027.08.17

יציאתה הקרבה של בריטניה מהאיחוד האירופי ממשיכה להבריח מהממלכה חברות המעוניינות לשמר את הסכמי הסחר הקיימים עם מדינות האיחוד.

 

לאחר דיווחים נרחבים על בנקים וחברות פיננסיות שמתכננות מעבר לפרנקפורט ולפריז, מדווח אתר ה"מייל און סנדיי" כי חברת תכשיטי היוקרה האמריקאית טיפאני שוקלת להעביר את פעילות סימון דרגת הטוהר לאמסטרדם, זאת כדי להימנע ממחלקות סחר אפשריות.

 

פעילות הסימון משמשת במתכות יקרות כמו פלטינה, זהב וכסף ונועדה לשמש אסמכתה לצרכנים כי התכשיט שהם רוכשים הוא במידת הטוהר והמשקל הנכונים. אולם, בטיפאני מודאגים עתה כי מדינות באיחוד האירופי עלולות שלא להכיר יותר בסימון שמתבצע בבריטניה, לאחר הברקזיט ב־2019. "בטיפאני חוששים שלא יוכלו להמשיך למכור פריטים במדינות כמו צרפת וספרד, אם הן יקשיחו עמדות לאחר הברקזיט ולא יסכימו להכיר בסימון הבריטי", אמר לאתר גורם המעורה בנושא.

 

טיפאני משתמשת בלונדון גם כמרכז ההפצה שלה באירופה. כיום, התכשיטים של החברה האמריקאית מוטסים לנמל התעופה הית'רו, שם הם נאספים על ידי חברת האבטחה ברינקס ועוברים למשרדי חברת גולדסמית' לצורכי סימון. לאחר מכן מופצים הפריטים ברחבי אירופה. "הברקזיט הוא אסון לתעשיית סימון המתכות הבריטית", אמר לאתר ד"ר רוברט אורגן מחברת גולדסמית' אופיס בלונדון, שפעילה כבר 700 שנה.

 

החשש בבריטניה הוא שמותגים בינלאומיים נוספים יילכו בדרכה, מהלך שיוביל לקיצוצים של אלפי משרות. עם זאת, דובר מטעם הממשלה מסר כי הם פועלים להשגת הסכם עם האיחוד האירופי, "שיכלול הבטחה למסחר חופשי ונטול מחלוקות ככל האפשר".

 

 

טיפאני טיפאני צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x