$
בשולי החדשות

10 פעולות יומיומיות שעלולות להכניס אתכם לכלא במדינות זרות

איפה אסור להשתין בים, לאיזו ארץ לא כדאי להיכנס עם עקבים גבוהים, ואיפה החוק מחייב לחייך ללא הפסקה, אלא אם אתם בעיצומה של לוויה?

שירות כלכליסט 22:4226.08.17
נסיעה לנופש היא הנאה גדולה, לכן רבים כל כך עושים זאת. אבל מה שיכול להרוס כל חופשה טובה זה מעצר בארץ זרה. במיוחד אם לא הייתם מודעים אפילו לכך שאתם עוברים על החוק.

 

אז כדי לעזור לכם להימנע מאי נעימות בכלא זר, ריכזנו עבורכם כמה פעולות שמנוגדות לחוקים במדינות מסויימות ושעלולות לגרום לכם להיעצר:

 

1. הזמנה של משקה אלכוהולי

 

בתאילנד לא חוקי לרכוש אלכוהול בשעות מסוימות. זאת בגלל "החוק הכחול" במדינה שמגביל פעילויות מסוימות כדי לשמור על זמני מנוחה. החוק אוסר הזמנת אלכוהול במסעדה, פאב או בכל מקום אחר שלא במסגרת ארוחת הצהריים - החל מאחת עשרה בבוקר ועד שתיים בצהריים, או ארוחת הערב - אחרי השעה חמש. כמו כן, רכישת אלכוהול ביום בודהה או ביום הבחירות אף היא בלתי חוקית.

 

אל תבנו על הפאבים של תאילנד. אלכוהול רק שמונה שעות ביממה אל תבנו על הפאבים של תאילנד. אלכוהול רק שמונה שעות ביממה צילום: tastythailand

 

 

2. קיום יחסי מין

 

באבו דאבי ובמדינות אחרות באיחוד האמירויות הערביות, קיום יחסי מין שלא במסגרת נישואין נתפס כעבירה חמורה במיוחד.

 

אישה בריטית שביקרה בדובאי השנה, עברה אונס קבוצתי במדינה. להפתעתה, כשדיווחה על המקרה למשטרה המקומית, השוטרים עצרו אותה ולא את הגברים אותם האשימה באונס, וכן החרימו לה את הדרכון, בגלל שעברה על החוק כשקיימה יחסי מין מחוץ לנישואין. האישומים בוטלו זמן קצר לאחר מכן, אבל זוג אחר שביקר באבו דאבי מעיד על חוויה שלילית נוספת במסגרת החוק. בני הזוג, ממוצא אוקראיני, גילו כי האישה בהיריון מבן זוגה בזמן שהיו בחופשה במדינה. שניהם נעצרו כי קיימו יחסי מין מחוץ לנישואין.

 

3. הבעת פנים זעופה

 

במילאנו, איטליה, חוק ישן שמעולם לא בוטל קובע כי לא לחייך היא עבירה על החוק שדינה קנס. יוצאי הדופן היחידים שפטורים מהחוק הם אנשים בבתי חולים ובהלוויות.

 

4. לבישת ביקיני מחוץ לחוף הים

 

ב-2011 העבירה ברצלונה חוק שאוסר על תיירים להסתובב ברחובות לבושים בביקיני או בכל צורה אחרת של בגד ים, עבירה שעלולה לגרור אחריה קנס. ב-2014 מיורקה העבירה חוק דומה. אם תיתפסו לבושים בבגד ים ברחוב, אתם עשויים לשלם קנס שגובהו יכול להגיע ל-540 אירו.

 

משמרת הצניעות, גירסת ברצלונה משמרת הצניעות, גירסת ברצלונה צילום: ilvescovado.it

 

 

5. ניבול הפה

 

במדינות האוסטרליות קווינסלנד, ויקטוריה וניו סאות' ויילס, קיים חוק האוסר על שימוש בשפה גסה. אם תיעצרו ויוגש נגדכם כתב אישום, תובאו בפני שופט ולא בפני חבר מושבעים. בקווינסלנד ובויקטוריה, אם תימצאו אשמים בניבול פה אתם יכולים להיכנס לכלא לשישה חודשים.

 

6. הורדת המים באסלה בלילה

 

בשוויץ לא חוקי להוריד את המים בשירותים אחרי 10 בלילה, מכיוון שזה נתפס כ"זיהום רעש".

 

השעה אחרי עשר בלילה? אם אתם רוצים להישאר בשוויץ - תתאפקו השעה אחרי עשר בלילה? אם אתם רוצים להישאר בשוויץ - תתאפקו צילום: שאטרסטוק

 

 

7. התחברות ל-wifi

 

בסינגפור, להתחבר לרשת אינטרנט אלחוטית של אדם אחר זו עבירה על חוק שימוש לרעה ובטחון סייבר במחשבים. לפי החוק, שימוש בוויפיי של אדם אחר נחשב לפריצה. מי שייתפס עושה זאת עלול לשלם קנס של עד 10,000 דולר או גרוע מכך – להישפט לשלוש שנים בכלא.

 

8. שירת קריוקי בלילה

 

תשכחו מהחלומות על חופשה בהוואי שבה תזמרו לאור הירח אחרי שתיית פינה קולדה אחד יותר מדי. בהונולולו אסור לשיר בקול רם אחרי השקיעה.

 

מזל שברידג'ט ג'ונס לא גרה בהונולולו מזל שברידג'ט ג'ונס לא גרה בהונולולו

 

  

9. הטלת שתן בים

 

למרות שלא ברור איך ניתן לאכוף את זה, בפורטוגל אוסרת המדינה על הטלת שתן בים.

 

10. נעילת עקבים גבוהים

 

במקומות מסוימים ביוון ובפרט באתרים עתיקים, אסור לנעול נעליים בעלות עקבים גבוהים. זאת מכיוון שהמדינה מודאגת מהנזק שהעקבים עלולים להסב לאבנים העתיקות.

 

בדרך לאתונה? לא לשכוח קרם הגנה ונעליים שטוחות בדרך לאתונה? לא לשכוח קרם הגנה ונעליים שטוחות צילום: doramolina

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x