$
חברה וסביבה

שבע יצרניות של משקאות קלים יצמצמו את הסוכר בסינגפור ב-12%

ההחלטה של קוקה־קולה, פפסיקו, נסטלה ואחרות עשויה להביא להפחתת צריכת הסוכר במדינה בהיקף של 300 אלף ק”ג בשנה

שירות כלכליסט 23:4323.08.17

קוקה־קולה, פפסיקו ונסטלה נמנות עם שבע יצרניות של משקאות קלים שדיווחו היום כי יגבילו את כמות הסוכר במשקאותיהן המשווקים בסינגפור, זאת במסגרת קמפיין ממלכתי למלחמה בסוכרת המתקיים במדינה. כך על פי דיווח של “פייננשל טיימס” הבריטי.

 

החברות יפחיתו את רמת הסוכר במשקאות הממותקים שלהן בשיעור של 12% עד 2020. במסגרת ההתחייבות, שהיא הראשונה מסוגה באסיה, מצטרפות אל היצרניות הגדולות יאו היאפ סנג שבסיסה בסינגפור, N&F פודז, מלזיה דיירי אינדסרטיז וחברת פוקה היפנית. החברות הללו מהוות עד 70% מתעשיית המשקאות הממותקים במדינה המונה כ־5.6 מיליון בני אדם והן עשויות להפחית במשותף את צריכת הסוכר בסינגפור בהיקף של 300 אלף ק”ג בשנה, כך על פי הערכת משרד הבריאות הסינגפורי.

 

באסיה, העלייה בהכנסה לוותה בשינויים מרחיקי לכת בתזונה, כולל זינוק בצריכת הסוכר. כתוצאה, סוכרת הפכה לגורם משמעותי לדאגה עבור רשויות הבריאות במדינות רבות באסיה. בפיליפינים אף הוצגה הצעת חוק שמטרתה להגדיל את המס על משקאות ממותקים. גם מדינת ברוניי בדרום מזרח אסיה הודיעה השנה כי תשית מס על משקאות ממותקים. ההסכם להגבלת כמות הסוכר במשקאות הנמכרים בסינגפור מגיע בעקבות מגמה דומה שמאמצות ממשלות במערב על מנת להילחם בהשמנת היתר. 

 

 

קוקה-קולה קוקה-קולה צילום: איי פי

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x