$
תעשייה ופיננסים

הפרס בלוטו האמריקאי עלה ל-650 מיליון דולר

במשך יותר מחודשיים אף אחד לא זכה בהגרלת הפאוארבול והפרס שיוצע בהגרלה השבוע הוא השני הגבוה ביותר בהיסטוריה של ההגרלה. מה הסיכויים לזכות? יותר סביר שייפול עליכם אסטרואיד

שירות כלכליסט 21:3520.08.17
עדיין אין זוכים בהגרלת הלוטו בארה"ב. לאחר שבהגרלת הפאוארבול (Powerball) שנערכה בשבת לא נמצא זוכה בפרס שכבר אז טיפס ל-535 מיליון דולר, כעת עלה הסכום ל-650 מיליון דולר בהגרלה שתתקיים ביום רביעי.

 

פרס הזכייה צמח למימדים הללו לאחר שמאז 10 ביוני לא נמצא אדם אחד שניחש נכון את כל ששת המספרים שעלו בהגרלה. זהו הפרס השני הגבוה ביותר שמוצע בהיסטוריה של הגרלות הפאוארבול. הפרס הגדול ביותר שחולק אי פעם עמד על 1.6 מיליארד דולר שבו התחלקו שלושה זוכים בינואר 2016.

 

  צילום: גטי אימג'ס

 

 

אם אכן יימצא זוכה בהגרלה הבאה, הוא יוכל לבחור האם לקבל את 650 מיליון דולר בתשלומים שיתחלקו לאורך 29 שנים, או לקבל הכל בבת אחת – אך אז הסכום יעמוד על 411.7 מיליון דולר לאחר הפחתת המסים.

 

עם זאת, יש לקחת בחשבון שהסיכויים לזכות בהגרלת הלוטו הזו ולבחור שישה מספרים נכונים עומדים על 1 מתוך 292.2 מיליון, הסיכויים נותרים זהים ללא קשר לגודל הפרס. פירוש הדבר שיש סיכוי גבוה יותר להיהרג על ידי אסטרואיד (1 מתוך 700 אלף), על ידי מכת ברק כשטובעים (1 מתוך 183 מיליון) או ללדת רביעייה (1 מתוך 729 אלף).

 

אמנם לא היה זוכה גדול בהגרלה אתמול, אך מספר אנשים זכו ב-2 מיליון דולר וכן היו זוכים במיליון דולר.

 

הגרלת הפאוארבול מתקיימת ב-44 מדינות ברחבי ארה"ב, כולל וושינגטון הבירה, פורטו ריקו ואיי הבתולה האמריקאים. הפעם האחרונה שבה הוכרז זוכה בהגרלה הייתה ב-10 ביוני, אז זכה אדם מקליפורניה ב-447.8 מיליון דולר. מאז עברו 21 הגרלות רצופות בלי זוכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x