$
בשולי החדשות

אלו הערים הטובות ביותר בעולם

העיר האוסטרלית מלבורן דורגה בראש הרשימה לאחר שקיבלה ציון 97.5 בדירוג שבוחן את מערכת הבריאות, התרבות, החינוך, איכות הסביבה, התשתיות והיציבות ב-140 ערים בעולם. קצת מאחוריה צועדת וינה באוסטריה ואח"כ ונקובר הקנדית. איזו עיר הגיעה אחרונה?

שירות כלכליסט 17:0720.08.17
מלבורן באוסטרליה הוכתרה כעיר הטובה ביותר לחיות בה, זו השנה השביעית ברציפות, כך על פי הדירוג השנתי של ה- Economist Intelligence Unit. בדירוג השתתפו 140 ערים מרחבי העולם, והוא נקבע על פי חמש קטגוריות: יציבות, מערכת הבריאות, תרבות וסביבה, חינוך ותשתיות.

 

מלבורן זכתה בניקוד כולל של 97.5 מתוך 100, שהעניק לה יתרון קל בלבד על וינה שדורגה שנייה. הערים הקנדיות ונקובר, טורונטו וקלגרי סוגרות את החמישייה הראשונה. אדלייד האוסטרלית בתיקו עם קלגרי במקום החמישי.

 

באופן כללי, העשירייה הראשונה, שכוללת גם את פרת' האוסטרלית, אוקלנד בניו זילנד, הלסינקי בפינלנד והמבורג הגרמנית, נותרה ללא שינוי לעומת השנה שעברה.

 

עם זאת, בהמשך הדירוג נרשמו כמה שינויים, חלקם בשל התקפות הטרור שאירעו בשנה האחרונה באירופה וערערו על היציבות. כך למשל, מנצ'סטר נפלה בשמונה מקומות ל-51 בעקבות התקפת הטרור במאי בהופעה של אריאנה גרנדה.

 

גם שטוקהולם הידרדרה כמה מקומות בדירוג בשל הפיגוע באפריל.

 

מחברי הדו"ח מציינים כי היציבות התערערה בחלקים רבים בעולם. בנוסף לאירופה שטולטלה על ידי הפיגועים, גם ארה"ב עברה טלטלות על רקע תנועת המחאה של השחורים (Black Lives Matter) והמדיניות של הנשיא דונלד טראמפ, ובאסיה התגברה המתיחות על רקע ניסוי הטילים של צפון קוריאה.

 

מנגד, ריקיאוויק בירת איסלנד ואמסטרדם הרוויחו מירידת שיעורי הפשע והעלאת האופציות התרבותיות שהן מציעות, והצליחו לשפר את המיקום שלהן לעומת השנה שעברה.

 

בתחתית הדירוג נמצאת דמשק, לא מפתיע במיוחד בהתחשב בזוועות מלחמת האזרחים המתמשכת בסוריה. לפניה מדורגות לגוס בניגריה, טריפולי בלוב, דאקה בירת בנגלדש ופורט מורסבי בפפואה גינאה החדשה.

 

 

מלבורן, אוסטרליה. שומרת על מקום 1 באדיקות מלבורן, אוסטרליה. שומרת על מקום 1 באדיקות צילום:australia.com

 

 

 

וינה, אוסטריה. מקום שני בהפרש קל אחרי מלבורן וינה, אוסטריה. מקום שני בהפרש קל אחרי מלבורן צילום: wien.info

 

 

 

ונקובר, קנדה. במקום השלישי ונקובר, קנדה. במקום השלישי

 

 

טורונטו, קנדה. מקום רביעי טורונטו, קנדה. מקום רביעי צילום: גטי אימג'ס

 

 

אדלייד, אוסטרליה. מקום חמישי משותף עם קלגרי בקנדה אדלייד, אוסטרליה. מקום חמישי משותף עם קלגרי בקנדה צילום: Australia.com

 

 

פרת', אוסטרליה. במקום השביעי פרת', אוסטרליה. במקום השביעי צילום: שאטרסטוק

 

 

אוקלנד, ניו זילנד. במקום השמיני אוקלנד, ניו זילנד. במקום השמיני צילום: spwise.com

 

 

 

הלסינקי, פינלנד. מקום תשיעי הלסינקי, פינלנד. מקום תשיעי צילום: getyourguide

 

 

 

המבורג, גרמניה. סוגרת את העשירייה הפותחת המבורג, גרמניה. סוגרת את העשירייה הפותחת צילום: שאטרסטוק

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x