$
עולם

המלחמה בין נטפליקס ודיסני עולה מדרגה

לאחר שדיסני הודיעה שהיא מתכוונת לעזוב את החברה ולהשיק שירות סטרימינג משלה, הצליחה נטפליקס לגייס את המפיקה שונדה ריימס שהלהיטים שלה - ביניהם האנטומיה של גריי - משודרים בדיסני

שירות כלכליסט 14:3914.08.17
המלחמה בין נטפליקס ודיסני עולה מדרגה. פחות משבוע מאז הודיעה דיסני כי היא נוטשת את נטפליקס לטובת שירות סטרימינג משלה, הצליחה נטפליקס להעביר לשורותיה את אחת היוצרות הבולטות של החברה. נטפליקס גייס את מפיקת הטלוויזיה שונדה ריימס, שהלהיטים שלה, ביניהם האנטומיה של גריי וסקנדל, משודרים ב-ABC של דיסני.

 

על פי תנאי ההסכם הרב שנתי, ריימס תרוויח 10 מיליון דולר בשנה ותפתח עבור נטפליקס תוכניות חדשות, כמו כן חברת ההפקה שלה - שונדה לנד, תעבור מבסיסה הנוכחי באולפני ABC לנטפליקס. עם זאת, ריימס תמשיך להיות מעורבת בסדרות הנוכחיות שלה שמשודרות עדיין ב-ABC.

 

שונדה ריימס שונדה ריימס צילום: AP

 

 

החתמתה של ריימס היא חלק מהמאמצים המוגברים של נטפליקס ליצור יותר תכנים ולהפחית את התלות באולפני הסרטים וחברות ההפקה, זאת לנוכח התחרות המתגברת גם מצד שירותי סטרימינג מתחרים כמו אמזון פריים.

 

שירות הסטרימינג החתים לאחרונה את יוצרי הסרטים האחים ג'ואל ואיתן כהן, שיפתחו עבורה סדרה בשם "הבלדה לבאסטר סקרוגס", וכן את מגיש תכניות האירוח דיוויד לטרמן. במקביל, החברה רכשה את מילוורלד, המחזיקה בקניין הרוחני לסדרות קומיקס.

 

ריימס, שהתכניות שלה הכניסו ל-ABC מעל 2 מיליארד דולר בהכנסות מפרסום ומכירת זכויות בינלאומיות, מסרה כי היא שמחה לעבור לנטפליקס ולקבל "אנרגיה יצירתית חדשה".

 

בניגוד למקובל ברשתות הטלוויזיה המסורתיות, שדורשות בין 18 ל-24 פרקים בעונה, ריימס תהנה כעת מיותר גמישות, וקרוב לוודאי שתייצר סדרות עם פחות פרקים. בנוסף, מכיוון שאין בנטפליקס פרסומות, היא לא תהיה מוגבלת מבחינת קללות ועירום. או כפי שהיא עצמה ניסחה זאת: "נטפליקס מספקת חירות יצירתית גדולה יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x