חברה וסביבה

כמו לקנות קולה: עליבאבא תקים אוטומט למכירת מכוניות

המכונה תאפשר לרוכשים לראות את הרכבים בסמארטפון ולבצע דרך המכשיר את הרכישה. עם ביצוע הרכישה ולחיצה על כפתור Buy, תוציא המכונה את הרכב

שירות כלכליסט 14:0309.08.17

ענקית המסחר המקוון תקים בשנה הבאה מכונה למכירת מכוניות, בניסיון להפוך את רכישת הרכב "לקלה כמו רכישת פחית קולה".

 

היוזמה מגיעה לאחר שסוחרת המכוניות המשומשות "אוטובאן מוטורס" (Autobahn Motors) פתחה חדר תצוגה בן 15 קומות בסינגפור בשנה שעברה, שכונה "המכונה הגדולה בעולם למכירת רכבי פאר". המכונה מציגה 60 רכבים, ולקוחות העומדים בקומת הקרקע יכולים לבחור ממסך מגע את הרכב שהם רוצים לראות.

 

אוטומט למכירת מכוניות. בסינגפור זה כבר עובד אוטומט למכירת מכוניות. בסינגפור זה כבר עובד צילום: גטי אימג'ס

 

 

הרכב מגיע בתוך שתי דקות הודות למערכת מתוחכמת המביאה את הרכב לקומת הקרקע.

 

על פי ה"פייננשל טיימס", מתכוונת עליבאבא לחקות את אוטובאן ולהקים מכונה משלה. המכונה תאפשר לרוכשים לראות את הרכבים בסמארטפון ולבצע דרך המכשיר את הרכישה. עם ביצוע הרכישה ולחיצה על כפתור Buy, תוציא המכונה את הרכב.

 

"קרבאנה" (Carvana) האמריקאית גם כן משתמשת במגדלי תצוגה דומים למכירת מכוניות משומשות. במרץ פתחה החברה בטקסס מגדל בן 8 קומות המחזיק עד 30 רכבים.

 

יו וואיי, ראש חטיבת הרכבים בעליבאבא אמר כי הגיע עידן רכישת הרכבים אונליין וששיטת המכירה החדשה "תהפוך רכישת רכב לקלה כמו קניית פחית קולה".

 

מכונת הרכבים מוזילה עלויות של אחסון וצוות לחברה ועונה לביקוש המוגבר לרכבי יוקרה בקרב המעמד הבינוני המשגשג של סין.

 

עליבאבא גם מתכננת לחבר את המכונות לאתר שלה ובאמצעותו לנהל תוכניות מימון ולערוך בדיקות דירוג אשראי של הקונה. קונים שלהם דירוג אשראי גבוה דיו יוכלו לאסוף את הרכב במעמד הקנייה לאחר שנתנו מקדמה של 10%, והתחייבות לתשלומים חודשיים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x