$
תעשייה ופיננסים

התפיסה הגדולה בהיסטוריה? שלוש מדינות, 17 עצורים וסמים בשווי 640 מיליון דולר‎

כוחות המשטרה באוסטרליה, דובאי והולנד תפסו כמות אדירה של סמים מסוג MDMA, קוקאין וקריסטל מת' לאחר חקירה מסועפת של שני ארגוני פשע

שירות כלכליסט 12:0708.08.17

כוחות משטרה בשלוש מדינות עצרו היום (ג') 17 בני אדם ותפסו כשני טונות של סמים, במה ששלטונות אוסטרליה מכנים כ"מיזם מתואם להברחת סמים לתוך המדינה" של מספר ארגוני פשע.

 

בסך הכול נעצרו 10 בני אדם בסידני, חמישה אוסטרלים בדובאי ושניים בהולנד. לאחר חקירה מסועפת של שני ארגוני פשע המשתפים ביניהם פעולה. הארגונים פעלו בשלוש מדינות.

 

הרשויות בהולנד תפסו 1.8 טונות של הסם MDMA, המשמש להכנת אקסטזי, 136 ק"ג של קוקאין ו-15 ק"ג של קריסטל מתאמפטמין. המשלוח כולו היה מיועד לאוסטרליה. כך מסרה משטרת אוסטרליה. שוויים הכולל של הסמים הוא 810 מיליון דולר אוסטרליים (650 מיליון דולר).

 

כוחות המשטרה האוסטרלים. "מיזם מתואם להברחת סמים" כוחות המשטרה האוסטרלים. "מיזם מתואם להברחת סמים" צילום: גטי אימג'ס

 

 

"כולנו האמנו ששני הארגונים הללו מעורבים זה זמן רב בהברחת כמויות גדולות של סמים לתוך אוסטרליה, בהלבנת מיליוני דולרים ובעוד מעשים פליליים – הן באוסטרליה והן מחוצה לה", אמר סגן מפכ"ל המשטרה האוסטרלית, ניל גוגהאן.

 

חמשת האוסטרלים שנעצרו בדובאי יוסגרו לאוסטרליה בתוך חודשיים, אמר גוגהאן. משטרת דובאי וגורמי ממשלה לא הגיבו לעניין.

 

החשודים שנעצרו בסידני נאשמים בשורה של מעשים פליליים ובכללם קשירת קשר להברחת כמויות מסחריות של סמים למדינה – עבירה הנושאת עמה עונש מרבי של מאסר עולם.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x