תעשייה ופיננסים

מנכ"ל מקסיכם: "רכישת נטפים תהפוך את מקסיקו למובילה עולמית בתחום ההשקיה"

לדברי אנטוניו קאריו רולה, "הגידול באוכלוסיית העולם ידרוש ביקוש גובר למזון - הטכנולוגיה של נטפים מציעה את הפתרון הטוב ביותר לשם כך"; הוא הוסיף כי היקף המכירות של שתי החברות יחד יעמוד על מיליארד דולר

שירות כלכליסט 22:3207.08.17

"רכישת נטפים תשנה את פניה של מקסיקו, ותאפשר לה להפוך למובילה עולמית בתחום ההשקיה" - כך אמר היום אנטוניו קאריו רולה, מנכ"ל מקסיכם. "כלכליסט" חשף היום כי החברה המקסיקנית רוכשת את השליטה בחברת ההשקיה הישראלית לפי שווי של 1.895 מיליארד דולר. 

 

לדברי רולה, "הגידול באוכלוסיית העולם ידרוש ביקוש גובר למזון - הטכנולוגיה של נטפים מציעה את הפתרון הטוב ביותר לשם כך". הוא הוסיף כי הרכישה תרחיב את החדירה של מקסיכם לשווקים חדשים ותאפשר לחברה להשיג חיסכון בעלויות באמצעות הגדלת הייצור וקיצוץ בעלויות לוגיסטיות.

 

אנטוניו קאריו רולה אנטוניו קאריו רולה צילום: אתר mexichem

 

רולה אמר עוד כי עסקי ההשקיה של שתי החברות יסתכמו לכמעט מיליארד דולר במכירות. לדבריו, "אנחנו משוכנעים כי הסינרגיה תאפשר לנו להרחיב את שולי הרווח של מקסיכם לאורך זמן".

 

מקסיכם תרכוש את כלל האחזקות של קרן פרמירה (61.3%) ואת כלל האחזקות של קיבוץ מגל (6%). קיבוץ חצרים, המחזיק כיום ב־32.7% מנטפים, ימכור ככל הנראה 12.7% מהחברה. בסך הכל תשלם מקסיכם 1.516 מיליארד דולר עבור 80% מהחברה. לפי ההסכם, שצפוי להיחתם היום (ב'), המקסיקנים מתחייבים להשאיר את פעילות נטפים בישראל למשך 20 שנה. העסקה צפויה להיחתם ברבעון הרביעי של השנה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x