$
תעשייה ופיננסים

טויוטה ומאזדה צפויות להקים בארה"ב מפעל ייצור משותף - ב-1.6 מיליארד דולר

המפעל, שצפוי להיפתח ב-2021, יוכל לייצר כ-300 אלף כלי רכב בשנה. דיווח ביפן: טויוטה תקבל כ-5% ממניות מאזדה

שירות כלכליסט 10:2904.08.17

טויוטה ויריבתה מאזדה עתידות להכריז היום (ו') על תוכניות לבניית מפעל ייצור משותף בארה"ב בעלות של 1.6 מיליארד דולר, כחלק משותפות חדשה ביניהן. כך מדווחת סוכנות רויטרס, על פי גורם המקורב לעניין.

 

המפעל יוכל לייצר 300 אלף כלי רכב בשנה, כשפעילות הייצור תתחלק בין שתי החברות. במפעל, האמור להיפתח ב-2021, צפויים לעבוד כ-4,000 איש.

 

מפעל הרכב החדש יחזק את מעמדו של הנשיא דונלד טראמפ, שביסס את קמפיין הבחירות שלו על התחייבויות להגברת הייצור במדינה וייצור משרות בענף הרכב האמריקאי.

 

הגורם, שביקש להיוותר בעילום שם, אמר שמיקומו של המפעל טרם נקבע, אך הוא ייועד לייצור רכבי טויוטה קורולה, וכן רכבי הקרוסאובר של מאזדה.

 

מפעל של טויוטה מפעל של טויוטה צילום: בלומברג

 

אתמול דיווח "ניקיי" היפני כי טויוטה תקבל כ-5% ממניות מאזדה, וזאת כדי לאפשר לה לפתח טכנולוגיות בסיס בתחום הרכבים החשמליים ולשם בנייתו המשותפת של המפעל בארה"ב. הגורם אישר גם כי שתי החברות מתכננות שיתופי פעולה בתחום הרכבים החשמליים.

 

טויוטה מסרה כי שתי החברות בחנו שיתופי פעולה אפשריים במסגרת הסכם שנחתם ביניהן במאי 2015, והוסיפה כי הקבוצה מתכוונת להגיש הצעה לדירקטוריון החברה, אולם לא הוסיפה פרטים.

 

"קצב מעבר התעשייה לרכבים חשמליים הואץ משמעותית", אמר היום באירוע בטוקיו, יו"ר טויוטה טאקשי אוצ'ייאמאדה, הנחשב לאבי הטויוטה "פריוס" ההיברידית. הוא סירב למסור פרטים בנוגע לשותפות עם מאזדה ולמפעל המתוכנן. הוא הגן על טויוטה מפני טענות שהחברה נופלת מאחור בכל הנוגע לתחרות בתחום הרכבים החשמליים.

 

מאזדה מסרה בהצהרה רשמית כי "עדיין לא הוחלט דבר", והוסיפה שדירקטוריון החברה אמור להיפגש היום. החברה לא מסרה פרטים נוספים.

 

"מאזדה זקוקה לטכנולוגיה החשמלית. בעבר הם זלזלו ברכבים החשמליים והרגישו שהם מסוגלים לייעל את מנועי הבעירה. ואולם בשורה התחתונה, מבחינה גלובלית, אתה זקוק לטכנולוגיה הזו", אמרה לרויטרס ג'נט לואיס, ראש חקר התחבורה באסיה ב"מארקי סקיורטיס" (Macquarie Securities ).

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x