$
תעשייה ופיננסים

דויטשה בנק יעביר לפרנקפורט כמחצית מהמשרות שלו בבריטניה

העברת 4,000 המשרות תחל בשנה הבאה. מרבית עובדי דויטשה בנק בלונדון יפוטרו. הבנק כבר החל להוציא מלונדון ניהול נכסים בשווי 300 מיליארד יורו. הקיפאון במו"מ על הפרישה מהאיחוד האירופי מאיץ את פרסום תוכניות המעבר של הבנקים

בלומברג 20:3302.08.17

דויטשה בנק מתכוון להעביר כמחצית מהמשרות שלו בבריטניה לשטח גרמניה. מקורות בבנק אמרו כי 4,000 מתוך 8,500 המשרות של דויטשה בנק בבריטניה צפויות לעבור בעקבות הברקזיט לפרנקפורט, שם נמצא המטה הראשי של הבנק. מדובר בעיקר בעבודות שדורשות קשר עם לקוחות באיחוד האירופי ועבודות ניהול סיכונים.

 

העברת המשרות צפויה להתחיל בראשית השנה הבאה, לאחר שהבנק יסיים את ההכנות הרגולטוריות והלוגיסטיות הנדרשות לשם כך. עם זאת, גורמים בבנק הדגישו כי ההחלטה עשויה להשתנות בהתאם להתפתחות המשא ומתן בין בריטניה לאיחוד האירופי על תנאי הברקזיט. בבנק הודו כי ברוב המקרים המשרות יהיו אלו שיעברו ולא העובדים, כלומר רבים מעובדי דויטשה בנק בלונדון צפויים לאבד את עבודתם.

 

 

הקיפאון בשיחות על הברקזיט והסיכויים ההולכים וגוברים כתוצאה מכך שלונדון תישאר נטולת גישה לשוק האירופי המשותף, האיצו את המהלכים של הבנקים לעזוב את הסיטי. לעת עתה פרנקפורט, שם גם יושב הבנק המרכזי האירופי, היא היעד המועדף על הבנקים עם 5,000 משרות שצפויות לעבור אליה. בין הבנקים שכבר הודיעו על מעבר לעיר הגרמנית נמנים UBS, סיטיגרופ וגולדמן זאקס. פריז עם 1,400 משרות ודבלין עם 1,150 משרות הן היעדים המשניים ואליהן יעברו עובדים מ־HSBC, סוסייטה ז'נרל, ברקליס וג'יי.פי מורגן. עם זאת, יותר מ־8,100 משרות שכבר ידוע כי יעזבו את הסיטי עוד לא מצאו בית חדש.

 

דויטשה בנק דויטשה בנק צילום: בלומברג

 

לדויטשה בנק יש 7,000 עובדים בלונדון ו־8,500 בבריטניה כולה. כבר כעת הוא נמצא בעיצומן של ההכנות להעברת חלק ניכר מפעילות המסחר וההשקעות שלו לפרנקפורט. לפי גורמים בבנק, נכסים בשווי 300 מיליארד יורו שמנוהלים כיום במשרדים בלונדון יעברו לפרנקפורט בחודשים הקרובים. בשבוע שעבר אמר מנכ"ל דויטשה בנק ג'ון קריאן לבלומברג כי "אנחנו באמת לא יודעים איזו השפעה תהיה לברקזיט על הנוכחות שלנו בלונדון".

 

למרות הכוונה לצמצם את הנוכחות בלונדון, דויטשה בנק שלח איתות לכך שהוא לא מוותר לחלוטין על הבירה הבריטית. השבוע הודיע הבנק על חתימת הסכם להעברת המטה בלונדון למבנה חדש שנבנה בסיטי. דויטשה בנק ישכור בבניין 43,570 מ"ר של משרדים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x