$
תעשייה ופיננסים

בריטניה מתחייבת: החל מ-2040 תאסור מכירת מכוניות שמונעות בדלק ובדיזל

לנוכח החששות שהרמות הגדלות של חנקן חמצני מסכנות את הציבור הודיעה הממלכה כי היא מצטרפת לצרפת שהודיעה מוקדם יותר החודש על המלך דומה

שירות כלכליסט 13:0726.07.17
בריטניה הודיעה היום (ד') כי החל מ-2040 תאסור מכירת מכוניות שמונעות בדיזל ודלק, זאת לנוכח החששות שהרמות הגדלות של חנקן חמצני מסכנות את הציבור.

 

בכך הולכת בריטניה בעקבות צרפת, שכבר פרסמה מוקדם יותר החודש התחייבות דומה. ממשלת בריטניה טענה כי המהלך, שיכלול גם מכוניות היברידיות, נחוץ בשל ההשלכות השליליות של איכות אוויר נמוכה על הבריאות. על פי הערכות הממשלה, הבעיות הבריאותיות כתוצאה מזיהום עולות 2.7 מיליארד ליש"ט באיבוד פרודוקטיביות בשנה.

 

פקק של מכוניות בפריז פקק של מכוניות בפריז

 

"איכות אוויר גרועה היא הסיכון הסביבתי הגדול ביותר לבריאות הציבורית בבריטניה, והממשלה הזו נחוצה לנקוט בפעולות בהקדם האפשרי", מסר דובר מטעם הממשלה. "מסיבה זו אנחנו מספקים למועצות העירוניות מימון חדש להאצת הפיתוח של המפעלים המקומיים, זאת במסגרת תוכנית שאפתנית ב-3 מיליארד ליש"ט לנקות את האוויר המלוכלך מסביב לכבישים שלנו". מדובר על קרן מיוחדת בגובה 255 מיליון ליש"ט שתיועד למועצות המקומיות.

 

עם זאת, יש הטוענים כי התוכנית הזו היא "מעט מדי, מאוחר מדי", ובמפלגת הליברלים הדמוקרטים קוראים להחלת האיסור כבר בסוף 2025. בדומה, מנהיג הלייבור לשעבר אד מיליבנד טען כי מדובר ב"מסך עשן" שמנסה להסתיר את היעדר הפעולה המיידית להפחתת פליטות ממכוניות.

 

בתוך כך, אתמול הודיעה יצרנית המכוניות BMW כי בכוונתה לייצר מכונית מיני קופר חשמלית במפעל שלה באוקספורד. עוד קודם לכן הודיעה וולוו כי החל מ-2019 תייצר רק מכוניות חשמליות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x