שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תעשייה ופיננסים

תראו כמה מסים גבתה קולורדו מהמכירה החופשית של מריחואנה‎

המדינה שהייתה הראשונה ממדינות ארה"ב להתיר את השימוש במריחואנה - לא רק למטרות רפואיות, גבתה מאז 2014 506 מיליון דולר במסים ובתשלומים נוספים הקשורים לשוק

שירות כלכליסט 13:1020.07.17

קולורדו גבתה 506 מיליון דולר במסים משוק המריחואנה מאז ינואר 2014, כך דיווחה חברת VS strategies - חברת מחקר פרו-לגליזציה של מריחואנה הפועלת בדנבר, קולורדו.

 

הסכום כולל גם מסים ותעריפים מהמריחואנה הרפואית שהפכה לחוקית כמה שנים קודם לכן, אולם רוב ההכנסות מגיעות ממריחואנה לשימוש פנאי.

 

קולורדו הייתה הראשונה ממדינות ארה"ב להפוך את השימוש במריחואנה לחופשי ולא רק למטרות רפואיות, כך שהשוק שלה כמעט הגיע לשלב בוגר לגמרי. מחוקקים ויזמים ממדינות אחרות רואים בקולורדו אמת מידה בכל הנוגע לתחום.

 

חנות מריחואנה בקולורדו חנות מריחואנה בקולורדו צילום: YOUTUBE

 

 

הכנסותיה של קולורדו ממסי מריחואנה ומתשלומים אחרים הקשורים לשוק עלו מדי שנה, החל מ-76 מיליון דולר ב-2014 ועד ל-200 מיליון דולר בשנה שעברה. על פי VS, המסתמכת על נתוני הכנסות ציבוריות של המדינה, נראה כי גם השנה הכנסות אלו יעלו.

 

לפי VS, רוב ההכנסות הועברו להשקעה בבתי ספר במדינה. כמו כן, חלק דומה מההכנסות הועבר למלחמה נגד השימוש בסמים, בתוכניות גמילה ולמטרות רגולציה של תעשיית המריחואנה.

 

גורמים רשמיים ברשויות המס של מדינת קולורדו אמרו ל-CNN כי לא חישבו את סך הגבייה מאז הפך השימוש החופשי במריחואנה לחוקי במדינה.

 

בשנת 2000 התירה קולורדו לראשונה את השימוש במריחואנה רפואית, עליה חל מס בשיעור של 2.9%, וכן תשלומים בגין בקשות ורישיונות.

אולם על השימוש החופשי במריחואנה, שאותה מכנה המדינה "שימוש למבוגרים", חל מיסוי אגרסיבי יותר - בנוסף למס בשיעור של 2.9%, גובה המדינה מס עקיף (בלו) של 15% על מוצרי מריחואנה, וגם מס מכירות של 10%. זאת לצד עמלות על בקשות ורישיונות.

 

תומכיה של הלגליזציה נוהגים לא פעם להצביע על ההכנסות מהמסים כהצדקה להפיכת השימוש ומכירת הסם לחוקיים. אולם היות והנושא חדש יחסית, קשה למדינות לצפות כמה כסף ממסים יזרום לקופותיהן.

 

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x