שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
המזרח התיכון

קטאר למדינות ערב: יש לנו בקופה 340 מיליארד דולר, אנחנו לא צריכים אתכן

נגיד הבנק המרכזי של קטאר אמר בראיון ל-CNBC שיתרות ההון של המדינה מספיקות כדי להתמודד עם ניתוק היחסים הדיפלומטיים והכלכליים מצד שורה של מדינות ערביות: "יש לנו חוקים שנועדו להגן מפני טרור מהסוג הזה"

שירות כלכליסט 15:2010.07.17
לקטאר יש יתרות הון של 340 מיליארד דולר, שאמורות לסייע לה להתמודד עם החרם מצד שכנותיה, כך לדבריו של נגיד הבנק המרכזי של קטאר השייח עבדאללה בין סעוד אל ת'אני.

 

"זו המהימנות של המערכת שלנו, יש לנו מספיק כסף כדי להגן על עצמנו מכל סוג של זעזוע", אמר בראיון ל-CNBC. הוא ציין כי לבנק המרכזי יש יתרות הון של 40 מיליארד דולר ועוד זהב, ואילו לקרן ההון הריבונית של במדינה יש יתרות נוספות של 300 מיליארד דולר, שהיא תוכל להפוך לנזילות.

 

דוחה בירת קטאר דוחה בירת קטאר צילום: רויטרס

 

 

הבורסה בקטאר נחלשה מאז הודיעו בחודש שעבר סעודיה, האמירויות הערביות, בחריין ומצריים על ניתוק היחסים הדיפלומטיים והכלכליים עם המדינה, בטענה שהיא תומכת בטרור. בקטאר הכחישו את האשמות.

 

"לקטאר הייתה גם ככה מערכת טובה וייחודית. יש לנו חוקים שנועדו להגן מפני טרור מהסוג הזה", אמר אל ת'אני. " אנחנו עובדים עם קרן המטבע הבינלאומית ומוסדות אחרים כדי לבסס את החוקים והביקורות שלנו". הוא המשיך והזמין את כל מי שמעוניין בכך עבור על ספרי המאזנים של המדינה.

 

הוא הודה אמנם שנרשמו משיכות מזומנים החוצה מתושבים שאינם אזרחים, אך הדגיש כי לא מדובר בסכומים משמעותיים. לפי ת'אני, הוצאו מקטאר בחודש שעבר פחות מ-6 מיליארד דולר. "אך עוד כסף צפוי להיכנס", הוסיף וציין כי תזרימי המזומנים הנכנסים גבוהים מהיוצאים. בדומה, טען כי לא היו שום הפרעות לחוזים ארוכי טווח במגזרי הגז והנפט.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x