$
תעשייה ופיננסים

טסים בטורקיש לארה"ב? כבר לא תצטרכו להשאיר את הלפטופ בבית

ארבעה חודשים אחרי שאסרה ארה"ב על הנוסעים אליה במספר חברות תעופה מהמזרח התיכון להעלות לטיסה מכשירים אלקטרוניים, בוטל האיסור על שתיים מהחברות. בשבוע שעבר בוטל האיסור גם על חברת התעופה של אבו דאבי אתיחאד איירוויז

שירות כלכליסט 13:3005.07.17

נוסעים הטסים לארה"ב מדובאי ואיסטנבול יוכלו החל מהיום (ד') לעלות לטיסה עם מחשבים ניידים.

 

חברות התעופה טורקיש איירליינס ואמירייטס אישרו כי בוטל האיסור על העלאת מכשירים אלקטרוניים. חברת טורקיש צייצה בטוויטר בתגובה: "ברוכים הבאים לטיסה שלנו לארה"ב. נא הדקו את חגורות הבטיחות ותהנו מהמכשירים האלקטרונים שלכם", וחברת התעופה מדובאי הצהירה כי "אמירייטס פעלה במרץ ליישם אמצעי בטיחות מוגברים ופרוטוקולים שיעמדו בדרישות הביטחון החדשות של המשרד לביטחון פנים האמריקאי בכל הטיסות לארה"ב".

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: shutterstock

 

 

במרץ השנה אסרה ארה"ב על העלאת מכשירים אלקטרוניים גדולים מטלפון חכם לטיסה, בכמה חברות תעופה מהמזרח התיכון. זאת משום שחששה כי ניתן יהיה להשתמש במכשירים כדי להבריח פצצות וחומרי נפץ לטיסות.

 

טורקיש ואמירייטס מצטרפות לאתיחאד איירוויז - חברת התעופה של אבו דאבי - שהמחלקה לביטחון המולדת של ארצות הברית (DHS) הסירה את האיסור כלפיה כבר בשבוע שעבר. הסרת האיסור נובעת מנכונות חברות התעופה להגביר את אמצעי הביטחון שלהן.

 

 

מטוס של חברת התעופה טורקיש איירליינס מטוס של חברת התעופה טורקיש איירליינס צילום: בלומברג

 

 

האיסור הזהה שהטילה בריטניה על טיסות מטורקיה נותר על כנו.

 

בשלב זה האיסור נותר בתוקף לטיסות משבעה שדות תעופה במזרח התיכון ובצפון אפריקה, כך שהוא משפיע על 6 חברות תעופה, ביניהן חברת התעופה הלאומית של סעודיה, שמסרה כי היא פועלת ליישום ההנחיות החדשות ומקווה שהאיסור יבוטל עד 19 ביולי.

 

במקביל, לפני פחות משבועיים נכנס לתוקף איסור הכניסה של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, לאחר שזכה באישור חלקי מצד בית המשפט הגבוה. לפי הצו הנוכחי, הכניסה לארה"ב מצד אזרחי המדינות סוריה, סודאן, סומליה, לוב, איראן ותימן, תורשה רק למי שכבר קיבל ויזה או שיש לו קרובי משפחה המתגוררים במדינה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x