$
המזרח התיכון

קטאר לא מתקפלת: "רשימת הדרישות שהוצגה לנו לא הגיונית"

המדינה דוחה על הסף רשימת דרישות שהציגו לה ערב הסעודית, מצרים, בחריין ואיחוד האמירויות. הרשימה כוללת, בין היתר, סגירה של רשת אל ג'זירה והגבלה של קשרי קטאר עם איראן

שירות כלכליסט 10:2724.06.17

קטאר בוחנת בימים אלה רשימה של דרישות שהוצגו בפניה על ידי ארבע מדינות ערביות המקיימות חרם על מדינת המפרץ העשירה. היום (ש') אמרו ראשי המדינה כי רשימת הדרישות שהופנתה כלפיהם אינה ישימה וכי היא בלתי הגיונית.

"אנו בוחנים דרישות אלו מתוך כבוד לביטחון האזורי ומשרד החוץ שלנו יפרסם תגובה רשמית", אמר ראש משרד התקשורת של ממשלת קטאר, שייח' סייף אל-ת'אני, בהודעה רשמית לסוכנות רויטרס. 

אזרחים בקטאר אוגרים מזון לאחר ניתוק היחסים על ידי מצרים וסעודיה אזרחים בקטאר אוגרים מזון לאחר ניתוק היחסים על ידי מצרים וסעודיה צילום: איי אף פי

 

ערב הסעודית, מצרים, בחריין ואיחוד האמירויות, שהטילו חרם על קטאר, דרשו מקטאר לסגור את רשת החדשות "אל ג'זירה", להגביל את קשריה של המדינה עם איראן, לסגור בסיס צבאי של ממשלת טורקיה הקיים בשטחה ולשלם פיצויים.

 

על פי ההצהרה של קטאר, מזכיר המדינה האמריקאי רקס טילרסון קרא לאחרונה לערב הסעודית ולמדינות אחרות לערוך רשימה של דרישות שהינן "הגיוניות וישימות". אולם "הרשימה אינה עומדת בקריטריונים אלו", נמסר בהצהרה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x