$
תעשייה ופיננסים

"העסקה בין אמזון להול פודס הייתה יום קסום מלא באבקת פיות"

המנכ"לים המשותפים של הול פודס וולטר רוב וג'ון מקי אמרו לעובדים כי הפגישה עם אמזון נמשכה שעות רבות והתניעה "חיזור נלהב". מקי שיבח את אמזון על היותה חברה עם חזון, ששמה דגש על חשיבה לטווח הארוך ולא על רווח קצר מועד

שירות כלכליסט 21:4920.06.17

"פשוט התאהבנו", אמרו בסוף השבוע לעובדים המנכ"לים המשותפים של הול פודס וולטר רוב וג'ון מקי על רכישת הרשת בידי ענקית המסחר המקוון אמזון.  

מקי סיפר כי העסקה התרחשה לאחר "פגישה עיוורת", שאורגנה בידי חברים משותפים ושהובילה לרכישתה של הול פודס ב־13.7 מיליארד דולר ותיאר את ההתקשרות בין השתיים כ"אהבה ממבט ראשון" – כך דיווח "פייננשל טיימס". לאחר היוודע דבר העסקה זינקה מניית אמזון ב־3.3% והוסיפה לשוויה 14 מיליארד דולר. 

מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס

 

"איך נפגשנו? חברים משותפים סידרו בינינו פגישה עיוורת. ופשוט התאהבנו", אמר מקי לעובדיו כאשר הודיע להם על העסקה ביום שישי, כך על פי תמליל הפגישה שהוגש לרשות לניירות ערך בארה"ב שלשום. "לא מדובר במערכת יחסים של טינדר", אמר מקי, וציין כי הפגישה הראשונית במטה אמזון בסיאטל לפני שישה שבועות נמשכה שעות רבות והיוותה את הפתיח ל"חיזור נלהב". "היום הוא יום קסום. היום הוא יום של אבקת פיות", השתפך רוב.

 

מקי כינה את אמזון חברה חדשנית עם חשיבה לטווח ארוך, ושיבח אותה על האומץ "להתנגד לפיתוי של רווחים רבעוניים וקצרי מועד", כשהוא רומז ללחץ שהופעל על הול פודס מצד המשקיעים בה מקרן הגידור ג'אנה קפיטל, אותם כינה "ממזרים תאבי בצע" מוקדם יותר החודש.

 

הרשת סבלה בשנים האחרונות מקיפאון במכירותיה. בחודש שעבר החליפה הרשת את היו"ר שלה וכמה מחברי הדירקטוריון, וג'אנה קפיטל לחצה למכור את העסק או לשנות אותו מבסיסו.

 

מקי הזהיר את עובדיו כי התרבות הארגונית של הול פודס הולכת להשתנות תחת הבעלים החדשים. "אמזון תשנה את התרבות שלנו. זה בלתי נמנע. אבל זה לא אומר בהכרח שזה דבר רע", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x