$
בשולי החדשות

החניה בת"א יקרה? לא תאמינו כמה שילם איש עסקים מהונג קונג עבור חניה לרכבו

מנכ"ל חברה הפך לבעלים של מקום החניה היקר בעולם; מדובר בשטח בגודל של 17.5 מ"ר בקומה הראשונה של מתחם דירות; כמה הוא שילם עבורו?

שירות כלכליסט 23:0624.06.17

איש עסקים מהונג קונג שבר שיא כששילם 5.18 מיליון דולר הונג קונגי (664,260 דולר אמריקאי) עבור מקום חניה, ובכך הפך לבעלים של מקום החניה היקר ביותר בעולם. מדובר במחיר שהיה יכול לשלם עבור דירת מגורים קטנה בעיר.

 

מאחורי התשלום הגבוה עומד קוואן ווי-מינג, מנכ"ל חברת הוארונג אינווסטמנט סטוק. זהו מקום החניה השלישי שלו במתחם הדירות אפטון במערב שכונת סאי אינג פאן בהונג קונג. מאז 2014 הוא הוציא 88.55 מיליון דולר הונג קונגי עבור שתי דירות ושלושה מקומות חניה בבניין הכולל 48 קומות. 

כך נראה המתחם בו נמצאת החניה היקרה ביותר בעולם כך נראה המתחם בו נמצאת החניה היקרה ביותר בעולם צילום: google maps

 

 

מקום החניה החדש שלו נמצא בקומה הראשונה וגודלו 17.5 מ"ר. הוא גדול ב-40% ממקום החנייה הטיפוסי בהונג קונג.

 

המחיר ששילם קוואן (58), הדיח את השיא הקודם שעמד על 4.8 מיליון דולר הונג קונגי ונקבע באוקטובר האחרון במגדל דירות אחר בעיר.

 

מחירי הנדל"ן בהונג קונג הם היקרים ביותר בעולם במחיר למ"ר, שהופכים את העיר למרכז האורבני היקר ביותר לחיות ולעבוד בו. המחירים המזנקים של משרדים, דירות ובתים פרטיים, גרמו גם לעלייה במחירי החניות, עד כדי כך שבעלות על מקום חניה הפכה להיות סמל סטטוס. "קשה לומר אם הרכישות הללו שוות את הכסף, מכיוון שהרוכשים רואים בזה צורך, והם יכולים להרשות זאת לעצמם", אמר סוכן נדל"ן בעיר.

 

 

 

בחודש הבא, חברת סאן הונג קאי פרופרטיז, חברת הנד"ן הגדולה בהונג קונג במונחים של שווי שוק, מתכוונת להציע למכירה 24 מקומות חניה בפרויקט אולטימה היוקרתי. המחירים ינועו על 4-3.2 מיליון דולר הונג קונגי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x