$
בשולי החדשות

ארוחת הצהרים עם באפט: זוכה אנונימי ישלם 2.68 מיליון דולר

למכירה, שנערכה ב-eBay, הוגשו 41 הצעות; ההכנסות מהארוחה, שתתקיים כרגיל במסעדת הסטייקים סמית' אנד וולנסקי בניו יורק, יועברו לעמותת גלייד, המגישה ארוחות לחסרי בית ועוזרת למכורים לסמים

שירות כלכליסט 14:5710.06.17
ננעלה המכירה הפומבית לארוחת צהרים עם המשקיע המיליארדר וורן באפט. הזוכה ישלם 2.68 מיליון דולר עבור האירוע, שייתרמו לארגון צדקה מסן פרנסיסקו שהיה מועדף על אשתו המנוחה של באפט.

 

המכירה נערכה השבוע דרך אתר eBay והזוכה ביקש להישאר אנונימי. על אף המחיר הגבוה, הוא נמוך מהשיא שנקבע ב-2016 - 3.46 מיליון דולר.

 

על פי כללי המכירה, הזוכה יכול להביא עד 7 אורחים לארוחה עם באפט (86), שתתקיים כמו בכל שנה במסעדת הסטייקים סמית' אנד וולנסקי בניו יורק. הכסף נתרם לעמותת גלייד, המגישה ארוחות לחסרי בית ועוזרת למכורים לסמים. "וורן באפט והתורמים הנדיבים לארוחה איתו מאפשרים לנו לספק שורה של שירותים איכותיים שעונים על צרכי הנזקקים, משפרים את חייהם ומרוממים את הרוח האנושית", מסרה בפתיחה המכירה מייסדת הארגון, ג'ניס מיריקיטני. מאז 2000, אז החל באפט להציע את הארוחה איתו, השיג האירוע מעל 26 מיליון דולר עבור ארגון הצדקה.

 

המכירה הפומבית, שנמשכה 5 ימים, משכה 41 הצעות, כך לפי eBay. ההצעה הזוכה התקבלה בשניות הסגירה של המכירה ביום שישי.

 

זוכים קודמים כוללים את טד ושלר, שזכה פעמיים ברציפות תמורת כ-5.2 מיליון דולר בסך הכל, והצליח למנף את הארוחה כדי להפוך לאחד מסגניו של באפט בברקשייר האת'וויי. גם בשנה שעברה הזוכה ביקש להישאר בעילום שם.

 

אנשים המעוניינים בכל זאת לתרום לגלייד, אך אין להם מיליונים כדי לפגוש את באפט, יכולים להעביר תרומות צנועות יותר דרך eBay. כך למשל תרומה של 10 דולרים תספק ארוחה זוגית של עוף מטוגן, בעוד שתרומה של 80 דולר מממנת פגישת ייעוץ של 40 דקות.

 

 

וורן באפט וורן באפט צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x