$
המזרח התיכון

דאעש היכה באיראן: הרוגים בפרלמנט ובקבר חומייני

סדרת פיגועים של דאעש בטהרן: חמושים הסתערו על בניין הפרלמנט, ירו על מאבטחים ולפי דיווחים לקחו בני ערובה: "עשרה הרוגים, מחבל פוצץ עצמו". דקות אחר כך: מחבלים תקפו את מתחם הקבר של חומייני, הרגו אחד ופצעו ארבעה במתקפה שכללה ירי ופיגועי התאבדות. בהמשך דווח על מחבל מתאבד נוסף

ynet 12:3807.06.17

מחבלים הסתערו הבוקר (יום ד') על שני אתרים מרכזיים בבירת איראן: בניין הפרלמנט ומתחם הקבר של רוחאללה חומייני, מנהיג המהפכה האיסלאמית. כשעה אחרי שמחבלים תקפו את מתחם הקבר של חומייני דווח על מחבל מתאבד נוסף שפוצץ עצמו במקום. דאעש לקח אחריות על מתקפת הטרור. "לוחמי המדינה האיסלאמית תקפו את מקדש חומייני ואת בניין הפרלמנט באיראן", נכתב בהודעה בסוכנות הידיעות של דאעש.

 

 


 

חילופי האש באיראן
חילופי האש באיראן

 

לפי סוכנות הידיעות "פארס" עשרה נהרגו במתקפה בבניין הפרלמנט בטהרן, אחרי שארבעה מחבלים הסתערו על הבניין עם רובים מתחת למעילים. הם פתחו באש על מאבטחים, ולפי חלק מהדיווחים לקחו בני ערובה לקומות העליונות בבניין. אחד המחבלים, כך לפי "פארס", פוצץ עצמו בזמן ההתבצרות.

הפרלמנט באיראן
הפרלמנט באיראן צילום: איי פי

 

סוכנות הידיעות "טסנים" מדווחת כי שבעה נהרגו במתקפה בפרלמנט, ועוד ארבעה נלקחו כבני ערובה ומוחזקים בקומות העליונות של המבנה. רשת "איריב" האיראנית מדווחת כי אחד המחבלים המתאבדים פוצץ עצמו בבניין הפרלמנט.

 

לפי "טסנים" הכוח של משמרות המהפכה שהוזעק לשחרר את בני הערובה חיסל את אחד המחבלים. לדיווח אין אישור ממקור רשמי מגורמי הביטחון האיראנים.

 

סוכנות הידיעות האיראנית "איסנא" דיווחה כי כל הכניסות לפרלמנט נחסמו ועוצר הוטל על הבניין. "הייתי בבניין הפרלמנט בזמן הירי. כולם היו בהלם ופחדו. ראיתי שני גברים יורים לכל עבר", אמר עיתונאי איראני לרויטרס.

 
פיצוץ במתחם קבר חומייני איראן פיצוץ במתחם קבר חומייני איראן

 

סוכנות הידיעות האיראנית "איסנא" דיווחה כי כל הכניסות לפרלמנט נחסמו ועוצר הוטל על הבניין. "הייתי בבניין הפרלמנט בזמן הירי. כולם היו בהלם ופחדו. ראיתי שני גברים יורים לכל עבר", אמר עיתונאי איראני לרויטרס. סוכנות הידיעות האיראנית "טסנים" דיווחה כי שבעה נהרגו במתקפה בפרלמנט, ועוד ארבעה נלקחו כבני ערובה. לדיווח אין אישור ממקור רשמי.

 

מתחם הקבר של חומייני מתחם הקבר של חומייני צילום: רויטרס

 

טרם ברור אם יש קשר בין שני האירועים, אך החשד הוא שמדובר במתקפה משולבת ומתוכננת. למרות שאיראן נחשבת לאויבת של הג'יהאדיסטים הסונים, במיוחד דאעש על רקע תמיכתה במשטר אסד בסוריה, פיגועים בערים גדולות ברפובליקה האיסלאמית נחשבים לדבר נדיר.

 

בעקבות הפיגוע יתקיים דיון חירום במשרד הפנים האיראני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x