שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

מרד בהובלת מייקל בלומברג: מושלים יתאגדו כדי לשמר את התחייבות אובמה

ראש עיריית ניו יורק לשעבר מוביל קבוצה שמונה לפי שעה כ־30 ראשי ערים, 3 מושלים וכ־80 נשיאי אוניברסיטאות ומעל 100 עסקים אשר נערכת להגשת תוכנית לאו"ם במסגרתה יתחייבו לעמוד ביעדי הסכם האקלים למרות החלטת נשיא ארה"ב לסגת ממנו

שירות כלכליסט 10:3004.06.17
ברחבי ארה"ב נערכים ראשי עירייה, מושלים וחברות להגיש תוכנית לאו"ם ובמסגרתה יתחייבו לעמוד ביעדי פליטת גזי החממה של ארה"ב כפי שהוגדרו בהסכם האקלים. זאת למרות החלטתו של הנשיא טראמפ לסגת ממנו.

 

הקבוצה, שמונה לפי שעה כ־30 ראשי ערים, שלושה מושלים וכ־80 נשיאי אוניברסיטאות ומעל 100 עסקים, מקיימים דיונים עם האו"ם כדי שתוכניתם תהווה חלק מההתחייבות של 200 המדינות החברות. "אנחנו נעשה את כל מה שאמריקה היתה עושה, לו נשארה בהסכם", אמר מייקל בלומברג, לשעבר ראש עיריית ניו יורק, שמתאם את המהלך. לדבריו, באמצעות המחוייבות הזו יוכלו הערים, המדינות והתאגידים להגשים, או אפילו להתעלות על ההתחייבות של הנשיא לשעבר אובמה לצמצם את פליטת גזי החממה של ארה"ב בשיעור של 26% מהרמות של 2005, עד 2025.

 

בלומברג, שליח לאו"ם בנושאי אקלים ופעיל פוליטי עצמאי, נמנה עם מבקרי מדיניות האקלים והאנרגיה הבולטים של הנשיא טראמפ. עם הערים שראשיהן הצטרפו למהלך שהוא מוביל נמנות לוס אנג'לס, אטלנטה, סולט לייק סיטי ופיטסבורג.

 

בלומברג. "אנחנו נעשה את כל מה שאמריקה היתה עושה, לו נשארה בהסכם" בלומברג. "אנחנו נעשה את כל מה שאמריקה היתה עושה, לו נשארה בהסכם" צילום: בלומברג

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x