$
חברה וסביבה

ברנסון על הפרישה מהסכם פריז: "החלטה הרת אסון"

מייסד אימפריית וירג'ין מצטרף לשורת בכירים בתחום העסקי שמתחו ביקורת קשה על החלטת טראמפ; לדבריו, זהו "יום נוראי" וההיסטוריה תשפוט את נשיא ארה"ב לחומרה

שירות כלכליסט 12:3803.06.17

פרישת ארה"ב מהסכם פריז להגנת הסביבה ממשיכה לעורר הדים בקרב אנשי העסקים הבכירים: היזם המיליארדר ריצ'רד ברנסון מאמין שההיסטוריה תשפוט את נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לחומרה בעקבות החלטתו על המהלך, עליה הוכרז השבוע. "זה פשוט גורם לרבים מאיתנו לרצות לבכות כשמסיבה תמוהה נשיא ארה"ב מחליט לקבל החלטה כל כך הרת אסון", אמר אתמול (ו') מייסד אימפריית וירג'ין ל-CNN.

 

 

 

הוא גם הטיל ספק בטענתו של טראמפ שנסיגה מההסכם תציל 2.7 מיליון משרות בארה"ב. "מאות אלפי משרות היו יכולות להיווצר בסקטור האנרגיה הנקייה לו היה תומך בה", הוסיף ברנסון.

 

 

טראמפ מכריז על הפרישה מהסכם פריז טראמפ מכריז על הפרישה מהסכם פריז צילום: איי פי

 

ברנסון מצטרף בכך לבכירים רבים שהביעו אי נחת מהחלטתו של טראמפ, בהם המנכ"לים של חברות גדולות כמו אפל, גולדמן זאקס וג'נרל אלקטריק. מנכ"ל דיסני בוב איגר ומייסד טסלה אלון מאסק אף התפטרו מתפקידיהם בפורום היועצים של הנשיא במחאה על ההחלטה.

 

בעוד שטראמפ מאמין שהוא המושיע של משרות בתעשיית הכרייה, טוען ברנסון כי "התעשייה שהוא מנסה להציל, הכרייה, זו תעשייה גוססת". לסיכום, הודה ברנסון שמדובר ב"יום נוראי".

 

 

 

לדבריו, "מה שקרה הוא הפסד עצום, ואני חושב שההיסטוריה תשפוט את טראמפ בצורה מאוד לא נדיבה בגלל המסר שהעביר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x