$
חברה וסביבה

התקלה במחשבי בריטיש איירווייז: כל הטיסות מלונדון בוטלו

בעקבות השבתת מערכת המחשבים של חברת התעופה הגדולה בוטלו עד סוף היום הטיסות מנמלי הית'רו וגטוויק בלונדון. החברה מכחישה כי הסיבה היא מתקפת סייבר

שירות כלכליסט ו-ynet 18:4727.05.17

בריטיש איירווייז מבטלת את כל טיסותיה מנמלי התעופה הית'רו וגטוויק בלונדון עד סוף היום - בעקבות התקלה במחשביה. מוקדם יותר הודיעה החברה כי עקב התקלה היא דוחה ומבטלת טיסות.

 

בריטיש הודיעה כי מערכותיה מושבתות וכי היא פועלת כעת כדי לפתור את הבעיה. החברה עצמה הודתה כי מדובר בבעיה בינלאומית והכחישה דיווחים על מתקפת סייבר. נוסעים בנמל התעופה הית'רו דיווחו על תורים ארוכים בדלפקי הצ'ק-אין ועל עיכובים בטיסות.

 

טיסת אחר הצהריים מלונדון לישראל (BA167) בוטלה, ובשל כך תבוטל גם טיסת הבוקר של חברת התעופה הבריטית מנתב"ג ללונדון (BA166). עדיין לא ברור אם טיסת הלילה מלונדון לתל אביב (BA163) תתקיים. הנהלת בריטיש איירווייז התנצלה בפני ציבור הנוסעים על ביטולי הטיסות.

 

לא ידוע כמה טיסות הושפעו מהתקלה, אבל לפי רשת BBC הבריטית נוסעים דיווחו על עיכובים בכמה נמלי תעופה. הרשת דיווחה כי העיתונאי מרטין קנט סיפר שנאלץ לשבת בתוך מטוס בנמל התעופה הית'רו במשך שעה וחצי, ואז התבשר על התקלה. רשת "סקיי ניוז" דיווחה כי חלק מנוסעי החברה סיפרו שהם אינם מצליחים לעשות צ'ק-אין דרך האפליקציה של החברה בטלפון, וכי לפחות נוסע אחד סיפר שהחמיץ את הטיסה בגלל בעיות טכניות.

 

 

כאוס בהית'רו כאוס בהית'רו צילום: twitter

 

תורים בנמל הית'רו, היום תורים בנמל הית'רו, היום צילום: twitter

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x