$
בשולי החדשות

בשמים עם "המלך": המטוס הפרטי של אלביס פרסלי מוצע למכירה

המטוס, מדגם "לוקהידג'טסטאר 1962", שהיה בבעלות פרטית ב-35 השנה האחרונות, הפך למקום עלייה לרגל של מעריצים כשעמד על מסלול המראה ברוזוול, ניו מקסיקו; מחירו מוערך ב2-3.5 מיליון דולר

שירות כלכליסט 20:3526.05.17

מטוס בהזמנה מיוחדת ששימש את אלביס פרסלי, עומד למכירה. המטוס, שעוצב בידי אייקון הרוק אנד רול, כולל עיצוב פנים מפואר עם מושבי קטיפה ושטיח אדומים ורהיטי העץ המקוריים, יוכנס תחת פטיש המכירות ויימסר לבעל ההצעה הגבוהה ביותר, ביום שבת ה-27 במאי.

המטוס, מדגם "לוקהידג'טסטאר 1962", שהיה בבעלות פרטית ב-35 השנה האחרונות, הפך למקום עלייה לרגל של מעריצים, היכן שעמד על מסלול המראה ברוזוול, ניו מקסיקו. ערכו של המטוס הוא 2-3.5 מיליון דולר. כך על פי בית המכירות GWS, המטפלת במכירת המטוס. 

מטוס הלוקהידג'טסטאר 1962 של אלביס. עיצוב של מלך הרוק אנד רול מטוס הלוקהידג'טסטאר 1962 של אלביס. עיצוב של מלך הרוק אנד רול צילום: GWS Auctions

 

תא הקברניט של המטוס הוא המקורי אולם מנועי כלי הטיס הוצאו. מעולם לא נעשתה עבודת שיפוץ למטוס, והוא אחד מ-204 כלי טיס בלבד שנבנו בין 1957 ל-1978 בשיתוף פעולה בין חברת התעופה "ג'טסטאר" לבין יצרנית המטוסים לוקהיד, שהפכה במרוצת הזמן ל"לוקהיד מרטין" – אחד התאגידים הגדולים בעולם לתעופה, חלל, אמצעי לחימה, ביטחון וטכנולוגיה.

 

המטוס המותאם אישית הוא רק אחד משלושה מטוסים שהיו שייכים לאלביס, שעדיין מוחזק בידיים פרטיים. שני מטוסים נוספים נמצאים בחזקת אחוזת "גרייסלנד" בממפיס, טנסי. כף על פי אתר המכירות.

 

המטוס מבפנים. בבית המכירות הפומביות מעריכים כי הוא שווה בין 2 ל-3.5 מיליון שקל המטוס מבפנים. בבית המכירות הפומביות מעריכים כי הוא שווה בין 2 ל-3.5 מיליון שקל צילום: GWS Auctions

 

המטוס הפרטי של אלביס הוא אחד מ-315 כלי טיס נדירים שהיו שייכים לידוענים, העומדים למכירה. בכלל זה גם יומני זיכרונות בכתב יד של להקת ה"ביץ' בויז", תמונות נדירות של חברי הלהקה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x