$
חברה וסביבה

שלוש שנים לפני היעד: לגו עברה ל־100% אנרגיה ירוקה

יצרנית הצעצועים הדנית הקדימה את לוח הזמנים שהציבה לעצמה בזכות השקעה בחוות טורבינות רוח מול ליברפול. היא מחזיקה גם ב־31% מחווה דומה בגרמניה. כדי לחגוג את האירוע היא הקימה את טורבינת הרוח הגדולה בעולם מקוביות לגו

שירות כלכליסט 20:4822.05.17

יצרנית הצעצועים הדנית לגו הודיעה כי כל האנרגיה שבה היא משתמשת מגיעה כעת ממקורות מתחדשים.

 

 

 

בכך, החברה הקדימה בשלוש שנים את היעד שהציבה לעצמה - מעבר לשימוש מלא באנרגיות מתחדשות עד שנת 2020.

 צילום: LEGO

 

פירוש הדבר, שמתקני ייצור אנרגיה ממקורות מתחדשים שבהם מחזיקה לגו מייצרים כיום יותר חשמל משהחברה צורכת בכל מפעליה, חנויותיה ומשרדיה. לגו עמדה ביעד השאפתני הודות להשקעה בחוות טורבינות רוח של 258 מגה־וואט בים האירי, מול חופי ליברפול.

 

לגו רכשה אחזקה של 25% בהרחבת החווה, בורבו בנק, שנפתחה בשבוע שעבר ומספקת אנרגיה נקייה ליותר מ־230 אלף משקי בית בריטיים. "אנחנו עובדים למען השפעה חיובית על כדור הארץ, ונרגשים מהשקת חוות טורבינות הרוח", מסר מנכ"ל לגו באלי פאדה. "ביחד עם השותפים שלנו אנחנו מתכוונים להמשיך להשקיע באנרגיה מתחדשת, כדי לעזור ליצור עתיד טוב יותר עבור בוני הלגו של המחר". פאדה, איש עסקים בריטי יליד הודו, נכנס לתפקיד בינואר 2017 והחליף את יורגן ויג קנודסטורפ, שמכהן עתה כיו"ר.

 

מאז 2012 תמכה לגו בייצור של מעל 160 מגה־וואט באנרגיה מתחדשת, והשקיעה 6 מיליארד קרונה דנית (903.5 מיליון דולר) בפרויקטים בתחום. החברה מחזיקה גם ב־31% מחוות טורבינות רוח בגרמניה. בשנה שעברה ייצרו המפעלים של לגו מעל 75 מיליארד קוביות, וצרכו לשם כך כ־360 ג'יגה־וואט.

 

על מנת לחגוג את האירוע בנתה החברה טורבינת רוח ענקית מקוביות לגו בלבד, שקבעה שיא חדש לאחר ש־146 אלף קוביות פלסטיק שימשו ליצור את המבנה. "ילדים הם מודל החיקוי שלנו, ובעוד אנחנו נוקטים פעולות כדי להפחית את ההשפעה הסביבתית שלנו, אנחנו מתכוונים להמשיך ולעבוד כדי לעורר השראה בילדים ברחבי העולם על ידי עידוד מעורבותם בנושאים סביבתיים וחברתיים", אמר פאדה.

 

במסגרת המאמצים הסביבתיים מתכננת לגו להתקין גם 20 אלף פאנלים סולריים על גג המפעל שלה בג'יאשינג בסין. הפאנלים אמורים לייצר כ־6 ג'יגה־וואט של אנרגיה בשנה.

 

לגו היא אחת מ־94 החברות בקבוצת RE100 שהתחייבו לעבור ל־100% שימוש באנרגיה מתחדשת. חברות גדולות נוספות בקבוצה כוללות את אפל, איקאה, eBay, פייסבוק ו־H&M.

 

 

 

החדשות הירוקות מגיעות חודשיים לאחר שהחברה דיווחה על ההכנסות השנתיות הגבוהות ביותר ב־85 שנות קיומה. ב־2016 טיפסו מכירות החברה ב־6% לעומת שנה קודם לכן ל־37.9 מיליארד קרונה. הרווח הנקי זינק ב־17% ל־12.2 מיליארד קרונה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x