$
המזרח התיכון

מנכ"ל ג'יי.פי מורגן בסעודיה: "כלכלת ארה"ב נמצאת במסלול הנכון"

לדברי ג'יימי דיימון שהשתתף בפורום המנכ"לים הסעודי-אמריקאי: "יפן צומחת בקצב מהיר מכפי שצמחה ב־15 השנים האחרונות ואירופה במצב טוב בהתחשב בנסיבות"

בלומברג 20:0821.05.17
"מצבה של הכלכלה העולמית בכי טוב", כך לפי מנכ"ל ג'יי.פי מורגן ג'יימי דיימון, שהשתתף בפורום המנכ"לים הסעודי־אמריקאי שהתקיים בסוף השבוע בריאד במקביל לביקורו של הנשיא דונלד טראמפ.

 

"יפן צומחת בקצב מהיר מכפי שצמחה ב־15 השנים האחרונות, אירופה במצב טוב בהתחשב בנסיבות וארה"ב נמצאת במסלול הנכון", אמר דיימון בראיון לבלומברג.

 

"אפילו קרן המטבע הבינלאומית, שתמיד מפרסמת אזהרות, טוענת שהעולם יצמח בשיעור גבוה מהצפוי". האופטימיות שהפגין דיימון קשורה כנראה גם לתמיכתו ברפורמה המתוכננת של טראמפ, להקל את הרגולציה בארה"ב. "ממשל טראמפ רוצה לבטל את הרגולציה בתחומים מסוימים, ורובנו במגזר העסקי חושבים שהרגולציות מעכבות את הצמיחה", ציין. "אני מאמין שנראה רפורמה מסוימת ברגולציה. אפילו חבריי הדמוקרטים מבינים שיותר הגיוני לבדוק מה ניתן לשפר ומה מהווה נטל על העסקים".

ג'יימי דיימון. 80 עובדים בסעודיה ג'יימי דיימון. 80 עובדים בסעודיה צילום: רויטרס

 

ג'יי.פי מורגן, המעסיק כ־80 עובדים בסעודיה, כמחציתם נשים, השתתף במכירת אג"ח סעודיות בהיקף של 17.5 מיליארד דולר ב־2016 ובהנפקה של אג"ח אסלאמיות בשווי 9 מיליארד דולר באפריל. "אנחנו חלק מהמערכת הבנקאית כאן, חלק ממערכת הברוקראז'", הדגיש דיימון. "נתרחב במקביל לצמיחה של סעודיה והמזה"ת".

 

ראשי המגזר העסקי האמריקאי הצטרפו לטראמפ בביקורו בריאד, שהסתכם בעסקאות בשווי מאות מיליארדי דולרים, כולל חוזה של 15 מיליארד דולר לג'נרל אלקטריק. בכנס השתתפו נציגי עשרות חברות, בהם מנכ"ל בלאקסטון סטיב שוורצמן ומנכ"לית לוקהיד מרטין מרילין היוסון. "אנחנו רואים הזדמנויות עצומות בביקורו של טראמפ כאן", אמר סטיבן דמנטריו, מנכ"ל ג'ייקובס אנג'נירינג, שחתמה על מזכר הבנות להקמת מיזם עם ענקית הנפט הסעודית אראמקו, בשווי 250 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x