$
תעשייה ופיננסים

סוגייה רגישה: פיאט קרייזלר תעדכן תוכנה כדי למנוע פליטה עודפת של מזהמים

מדובר בעדכון ב-104 אלף מכוניות עם מנועי דיזל מדגמים ישנים יחסית; החברה מקווה כי בכך תענה על חששות מצד רשויות הרגלוציה בארה"ב

שירות כלכליסט 14:5120.05.17
יצרנית הרכב פיאט קרייזלר מתכננת לבצע עדכון תוכנה ברכביה, ובכך היא מקווה שתוכל לפתור את החששות שהביעו הרגולטורים בארה"ב מפליטה עודפת של גזים רעילים ב-104 אלף מכוניות דיזל מדגמים ישנים יחסית - כך מסרה החברה אתמול (ו').

 

 

 

עוד הודיעה החברה האיטלקית-אמריקאית כי הגישה בקשה לקבלת אישור למכירת שני דגמים של מכוניות דיזל שנת 2017, זאת לאחר חודשים של מו"מ ובדיקות.

ג'יפ צ'רוקי ג'יפ צ'רוקי צילום: יצרן

 

עדכון התוכנה ייצא לדרך מרגע שיאושר על ידי רשות ההגנה על הסביבה (EPA) ומועצת משאבי האוויר של קליפורניה. מהחברה נמסר כי העדכון לא צפוי להשפיע על הביצועים או על צריכת הדלק של המכוניות.

 

ההצהרה של פיאט מגיעה לאחר שבינואר הואשמה על ידי EPA וקליפורניה בשימוש לא חוקי בתוכנה לא מזוהה שאפשרה פליטה עודפת של מזהמים במכוניות. האשמה נגעה לדגמי ג'יפ גרנד צ'רוקי מהשנים 2014-2016 ומשאיות דודג' ראם. יתרה מכך, ביום רביעי דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס כי משרד המשפטים האמריקאי מתכוון להגיש תביעה אזרחית נגד החברה בשל מכירת 104 אלף כלי רכב עם מנוע דיזל הפולטים מעבר לרמה המותרת בחוק. עם זאת, הגשת התביעה תידחה אם יושג הסכם עם החברה.

 

 

 

מפיאט קרייזלר נמסר אתמול כי הם מאמינים ש"הצעדים הללו ייצגו פתרון הולם לדיונים המתמשכים עם משרד ההגנה על הסביבה, משרד המשפטים ומשרדים ממשלתיים אחרים".

 

מדובר בסוגייה רגישה במיוחד בעיקר בעקבות חשיפת פרשת דיזלגייט, בה הואשמה חברת פולקסווגן בזיוף נתוני פליטה ונאלצה לשלם על כך מחיר כבד - פיננסית ותדמיתית.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x