$
בשולי החדשות

זול יותר מקבר: עכשיו אתם יכולים לפזר את אפר יקירכם בחלל

במקום לשלם לעתים עשרות אלפי שקלים לקבר, חברת אלסיום ספייס מציעה לפזר את האפר באמצעות הרקטות של ספייס X של אלון מאסק תמורת 9,000 שקל. כיצד יהיה ניתן לעקוב אחרי החללית?

שירות כלכליסט 21:0218.05.17
חברת אלסיום ספייס (Elysium Space) מציעה לפזר את אפרם של אנשים מתים בחלל. היא מתכוונת לעשות זאת באמצעות הרקטות של חברת ספייס X שהקים המיליארדר אלון מאסק.

 

החברה מסן פרנסיסקו מגדירה עצמה כחברת "טיסות הנצחה לחלל", ומורכבת מעובדים לשעבר בנאס"א ומומחים לתכנון הלוויות. לפי הגדרת החברה, המטרה היא "לשנות את התפיסה של המוות ממשהו שקורה מתחת לפני האדמה לעניין שמיימי".

 

כל לקוח שיירשם לקבלת השירות, יקבל ערכה הכוללת קפסולה מיוחדת ממתכת לשמירת האפר של הקרוב המת. הקפסולה הזו נשלחת בחזרה לחברה ונשמרת בחללית של החברה, שתשוגר לחלל על גבי הרקטה פלקון 9 של ספייס X.  

רקטת פלקון 9 של ספייס X רקטת פלקון 9 של ספייס X צילום:NASA

 

"במשך שנתיים חללית ההנצחה שלנו תחוג בצורה מכבדת ושלווה מעל לכדור הארץ", מסר מנכ"ל החברה תומאס סיוויט. "בסופו של דבר, ברגע האחרון והפואטי, החללית תיכנס בחזרה ללא פגע לאטמוספירה, ותשוט כמו כוכב נופל".

 

חברים ובני משפחה של המנוח יכולים לעקוב אחר ההתקדמות של החללית בעזרת אפליקציה הזמינה במכשירי אפל ובמערכת ההפעלה של אנדרואיד.

 

עד כה, נרשמו בחברה מאה לקוחות. העלות של כל הזמנה מתחילה ב-2,490 דולר (כ-9,000 שקל). עם זאת, סיוויט ציין כי תאריך השיגור תלוי בספייס X, ועוד לא נקבע לוח זמנים מתוכנן. אם וכאשר יגיע הזמן, השיגור ייצא לדרך בבסיס חיל האוויר ונדנברג בקליפורניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x