חברה וסביבה

מתלבטים מה ללמוד באוניברסיטה? קבלו עצה מביל גייטס

מייסד מיקרוסופט והאיש העשיר בעולם, חשף בסדרה של ציוצים אילו מקצועות היה בוחר ללמוד היום; ומה גייטס לא ידע כשנשר מהלימודים?

שירות כלכליסט 22:2116.05.17

אינטליגנציה מלאכותית, אנרגיה ומדעי החיים הם התחומים המבטיחים ביותר שבהם בוגרי האוניברסיטאות יכולים להשאיר את החותם הגדול ביותר, כך לדבריו של מייסד מיקרוסופט ביל גייטס. "אני הייתי הולך ללמוד את המקצועות הללו, לו הייתי מתחיל היום", כתב בסדרה של ציוצים אתמול (ב').

גייטס, האיש העשיר בעולם, נשר מלימודיו באוניברסיטת הרווארד ב-1975. הציוצים מייצגים דברים שהיה רוצה לדעת בזמן שפרש מהלימודים. לדוגמה, "לאינטליגנציה יש צורות שונות" והיא בעלת חשיבות פחותה מכפי שגייטס ייחס לה בעבר.

 

"כשנשרתי מהלימודים כמעט ולא ידעתי כלום על אי השוויון בעולם. לקח לי עשורים ללמוד", צייץ עוד. לדבריו, הוא נתקל באי שוויון אמיתי רק בשלהי שנות ה-30 לחייו, אז הוא ואשתו מלינדה ביקרו בפעם הראשונה באפריקה. "נדהמנו ממה שראינו. כשחזרנו הביתה התחלנו ללמוד יותר על הנושא. נדהמנו לגלות שמיליוני ילדים מתו ממחלות שלא הדאיגו איש במדינות העשירות", כתב בפוסט שפורסם גם באתר Mic. לפיכך, הוא קורא לסטודנטים להתחיל כבר עכשיו ולהילחם באי שוויון.

אינטליגנציה לא חשובה כמו שחשבתי, ביל גייטס אינטליגנציה לא חשובה כמו שחשבתי, ביל גייטס צילום: בלומברג

 

עצות נוספות היו להקיף את עצמם באנשים שמאתגרים, מלמדים ודוחפים אותם "להיות הכי טובים שאתם יכולים להיות". גייטס אומר שאשתו מלינדה היא אדם כזה עבורו. "בדומה לוורן באפט אני מודד אושר לפי האושר של האנשים הקרובים לו, ולפי ההשפעה שיש לי על אחרים", המשיך וצייץ.

 

גייטס העניק המלצה גם על ספר: "המלאכים הטובים יותר של הטבע שלנו: מדוע האלימות הופחתה?" שכתב סטיבן פינקר. לטענתו, זה הספר מעורר ההשראה ביותר שקרא בחייו. פינקר טוען שהעולם הולך ומשתפר. "אין זה אומר שאתם צריכים להתעלם מהבעיות החמורות שעומדות בפנינו. זה רק אומר שמאמינים שאפשר לפתור אותם, ופועלים לפי האמונה הזו", הוסיף גייטס וסיכם: "זו תקופה מדהימה לחיות בה. אני מקווה שתנצלו אותה עד סופה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x