$
תעשייה ופיננסים

רוברט דה נירו מגלם את ברני מאדוף: "ניסיתי, אבל אני לא מצליח להבין אותו"

דה נירו ומישל פייפר, שמגלמת את דמותה של אשתו רות, מככבים בסרט "אשף השקרים", שיוקרן בשבת ברשת HBO האמריקאית. דה נירו: "תמיד אני נפגש עם מי שאני עומד לגלם, אבל במקרה הזה פחדתי שזה ייראה כאילו אני תומך בו ולא נפגשתי אתו"

שירות כלכליסט 18:0014.05.17

עברו כ-10 שנים מאז הודה ברנרד ברני מאדוף בפני משפחתו כי עסק ההשקעות שהוא מנהל הוא שקר אחד גדול. אך בכל זאת סיפורו של הנוכל מאחורי הונאת הפונזי הגדולה ביותר בהיסטוריה האמריקאית ממשיך לעורר עניין.

 

 

בשבת יעלה ברשת HBO האמריקאית סרט על הסיפור, בשם "אשף השקרים" (The Wizard of Lies), בכיכובם של רוברט דה נירו כמאדוף עצמו ומישל פייפר כאשתו רות, ובבימויו של הבמאי זוכה האוסקר בארי לווינסון. "מה שהוא עשה אינו מתקבל על הדעת, אני לא מבין את זה", מודה דה נירו.

מימין: ברני מאדוף ורוברט דה נירו בדמותו בסרט "אשף השקרים" מימין: ברני מאדוף ורוברט דה נירו בדמותו בסרט "אשף השקרים" צילום: גטי אימג'ס

 

מאדוף גנב מעל 20 מיליארד דולר מאלפי משקיעים. הוא מרצה כיום עונש מאסר של 150 שנה על מעשיו. "אני חושב שהוא הגיע למעמד שאנשים חשבו שזה כבוד שהוא לוקח מהם כסף", מוסיף דה נירו. "זו סיטואציית נוכלות קלאסית, שרואים בכל תחומי החיים. הוא היה במעמד הזה והוא ניצל אותו".

 

במסיבת עיתונאים שהתקיימה לקראת הקרנת הבכורה, סיפר דה נירו מדוע בחר שלא לפגוש את מאדוף. "תמיד אני רוצה לפגוש את האדם שאני עומד לגלם, אבל במקרה הזה פחדתי שזה ייראה כאילו אני תומך בו, אז פגשתי אנשים שהכירו אותו". 

מימין: מישל פייפר כרות מאדוף ורוברט דה נירו כברני מימין: מישל פייפר כרות מאדוף ורוברט דה נירו כברני צילום: שאטרסטוק

 

פייפר,לעומת זאת, נפגשה עם רות

מאדוף, והשתיים ניסו לוודא שהיא תחקה היטב את המבטא שלו משכונת קווינס. "זה היה אחד הקשים", היא מודה.

 

הסרט קופץ אחורה וקדימה בזמן מתקופות מאושרות של משפחת מאדוף ועד לגילוי על ההונאה. לווינסון, שביים גם את "איש הגשם", אמר כי הוא חש שהייתה לו יותר חירות מכיוון שהקהל מכיר כבר את הסיפור. "אחד הדברים המעניינים הוא שאנחנו מכירים את הסיפור, אבל לא באמת מכירים את הסיפור", הוא אומר. "אז השאלה הייתה כיצד ניידע את הקהל על דברים שהם לא אמורים לדעת? לכן תכננו את זה ככה, ואז גם נכנסו לדינמיקה המשפחתית שמרבית האנשים לא מכירים", הסביר לווינסון. 

 

בהמשך מסיבת העיתונאים התייחס דה נירו גם לעידן המדיה החברתית, והודה כי אינו קורא ביקורות באינטרנט. "באינטרנט כולם הם מבקרים מטעם עצמם, ולכולם יש מה להגיד", אמר. "לא שווה לקרוא מה הדעה של כל אידיוט. דעות הן כמו חור תחת, לכולם יש אחד, ולנו יש אחד גדול בבית הלבן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x