$
בשולי החדשות

ריקול לג'ין המפורסם של בקארדי: הכיל כמות כפולה של אלכוהול

לפי הסוכנות לפיקוח המזון בקנדה, בקבוקים של 1.4 ליטרים של מותג בומביי ספייר, הכילו 77% אלכוהול ולא 40% כפי שנהוג לרוב. לא התקבלו דיווחים על אנשים שחלו כתוצאה משתיית הג'ין

שירות כלכליסט 12:1107.05.17
רשויות הבריאות הקנדיות השיקו ריקול כלל ארצי של בקבוקי הג'ין של מותג בומביי ספייר (Bombay Sapphire), לאחר שהתברר כי הם מכילים קרוב לכפול אחוז האלכוהול המצוין בתווית.

 

לפי הסוכנות לפיקוח המזון בקנדה, הבקבוקים של 1.4 ליטרים הנמכרים רק בקנדה, הכילו 77% אלכוהול ולא 40% כפי שנהוג לרוב.

 

ג'ין בומביי ספייר ג'ין בומביי ספייר צילום: גטי אימג'ס

 

בומביי ספייר מיוצר על ידי חברת בקארדי, המייצרת גם את מותג הוודקה גריי גוס. לפי החברה, קרוב ל-6,000 בקבוקי ג'ין יושפעו מהמהלך. לפי בקארדי, הריקול הושק לאחר "תלונה מבודדת של צרכן שגררה בדיקת איכות". הסיבה להבדלים באחוז האלכוהול היא ככל הנראה שהמשקה הוכנס לבקבוקים לפני השלמת תהליך הזיקוק.

 

מסוכנות פיקוח המזון הזהירו את הצרכנים לזרוק את הבקבוקים או להחזיר אותם. לדבריהם, לא התקבלו דיווחים על אנשים שחלו כתוצאה משתיית הג'ין. עם זאת, מרבית התגובות ברשתות החברתיות היו מבודחות ונלהבות יותר לגבי הטעות. "ריקול של בומביי ספייר בגלל שהם מכילים יותר מדי אלכוהול? זה כמו שיעשו ריקול לסלט כי יש בו יותר מדי סלט", צייץ בטוויטר אחד המשתמשים.

 

בקארדי היא יצרנית המשקאות האלכוהוליים הרביעית בגודלה בעולם, ומייצרת בסביבות 300 מיליון ליטרים של משקאות בשנה, כך לפי הנתונים שאספו בחברת המחקר יורומוניטור אינטרנשיונל.

 

בומביי ספייר, שנהנתה מצמיחה דו ספרתית במכירות בשנים האחרונות, מייצגת 8% מכלל המכירות של בקארדי. החברה, שהמטה שלה שוכן בברמודה מוכרת את המוצרים שלה ב-160 מדינות ברחבי העולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x