שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

מרין לה פן הרחיקה את הלובר מהשקעה בבורסות אירופה

היתרון של מועמד המרכז עמנואל מקרון בסקרים לא מרגיע את מנהל קרן התרומות של המוזיאון, שמעדיף לחכות לתוצאות הבחירות לפני שישקיע שוב במניות ביבשת. ההחזרים על השקעות הקרן משמשים לתחזוק אוסף האמנות ומימון מיזמים חינוכיים

בלומברג 08:2404.05.17

במוזיאון המפורסם בצרפת חוששים מהשלכות הבחירות לנשיאות המדינה על כלכלת אירופה.

ביום ראשון יתקיים הסיבוב השני בבחירות, ועל אף שמועמד המרכז עמנואל מקרון מוביל בסקרים על מועמדת הימין הקיצוני מרין לה פן, מנהל קרן ההשקעות של המוזיאון מעדיף לשמור על זהירות. פיליפ גבוריאו החליט לעצור לעת עתה את ההשקעה בבורסות האירופיות ולשמור את ההקצאה להשקעה במניות אירופיות על 13% מהכסף של הקרן, עד לאחר הבחירות. לאחר מכן הוא ישקול האם לרכוש מניות נוספות, אך זאת בתנאי שמרין לה פן לא תזכה. "המניות האירופיות זולות יותר מהאמריקאיות, ולא אהובות על המשקיעים האמריקאים, על אף שיפור בהכנסות", אמר בראיון שקיים ממשרדו הסמוך למוזיאון. "המשקיעים יחזרו בסופו של דבר למניות האירופיות, שיחזרו להיחשב אזור בטוח".

המתמודדים בסיבוב השני בבחירות בצרפת עמנואל מקרון ומרין לה פן המתמודדים בסיבוב השני בבחירות בצרפת עמנואל מקרון ומרין לה פן צילומים: איי אף פי , אי פי איי

 

קרן התרומות של הלובר הוקמה ב־2009, ומנהלת הון של 198 מיליון יורו. תפקידה לממן את התחזוקה של אחד מאוספי האמנות העתיקים בעולם. על אף שהיא מבוססת בעיקרה על תרומות, כיום מרבית ההון שלה מגיע מתמלוגים שהעביר איחוד האמירויות הערביות בתמורה לשימוש בשם לובר במוזיאון שייפתח בהמשך השנה באבו דאבי. על פי תנאי ההסכם, הלובר באבו דאבי ישלם למוזיאון הצרפתי סכום כולל של 400 מיליון יורו לאורך תקופה של 30 שנה בתמורה לשימוש בשם המותג. בעקבות ההסכם הזה עלה השווי של הקרן לשיא של כל הזמנים.

 

כל התרומות למוזיאון נוספות להון של הקרן ורק ההחזרים על ההשקעות, שעומדים על 7% בשנה בממוצע, מוקדשים לשימור יצירות האמנות ומימון מיזמי חינוך. הקרן מקבלת בכל שנה בין 4 – 5 מיליון יורו בתרומות חדשות. התורמים בשנה שעברה כללו את חברת ניפון היפנית, שתרמה 2 מיליון יורו.

 

חרף העמדה הזהירה שבה נוקט גבוריאו, שוקי המניות ברחבי אירופה משגשגים בתקופה האחרונה לנוכח ההערכות להתאוששות כלכלית עולמית ולהעלאת הריביות. בגרמניה הבורסות טיפסו לשיא, ואפילו בצרפת נרשם שיא מאז תום המשבר הפיננסי. עם זאת, ההתחזקות האחרונה במדד המניות נובעת במידה רבה מהסקרים המבטיחים למקרון ניצחון על לה פן. "אם הקרן תמשיך לרשום ביצועים טובים, תהיה לה תרומה גדולה יותר לתקציב הכולל של המוזיאון", סיכם. "הלובר הוא בן 200 שנה, ואנחנו מקווים שהוא יהיה איתנו 200 שנים נוספות".

 

גבוריאו, שמונה למנהל הקרן לפני שלוש שנים, אומר כי קרן הלובר מושקעת גם בנכסים כמו תשתיות, קרנות גידור ואג"ח של השווקים המתעוררים. לעומת זאת, בארה"ב הוא מעדיף להשקיע באמצעות קרן מחקה, שכן בעיניו השוק האמריקאי מוערך יתר על המידה וסובל מ"עודף אופטימיות" לגבי היכולת של הנשיא דונלד טראמפ לעודד צמיחה. הוא גם שינה את האסטרטגיה של הקרן והפך את תיק ההשקעות שלה לפעיל.

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x