$
בשולי החדשות

המלון מהשיר? להקת ה"איגלס" תובעת את מלון קליפורניה

חברי הלהקה טוענים להפרת זכויות יוצרים של המלון במקסיקו שגורם לאורחים לחשוב שמדובר במלון שמופיע בשירה של ללהקה, תוך שהוא גם מוכר חולצות טי ומוצרים שקשורים אליה

שירות כלכליסט 12:5103.05.17

חברי להקת ה"איגלס" הגישו תביעה נגד בעליו של מלון במקסיקו, בשל השימוש בשם "הוטל קליפורניה" – שמו של השיר שרבים סבורים כי הוא המפורסם ביותר של הלהקה.

 

חברי להקת האיגלס חברי להקת האיגלס צילום: גטי אימג'ס

 

בתביעה שהוגשה ביום שני, טוענים חברי הלהקה כי בעליו של מלון "טודוס סנטוס" בבאחה קליפורניה סור (אחת ממדינות מקסיקו), "גרמו באופן פעיל לאורחי המלון לחשוב שמדובר במלון הקשור ללהקה, וזאת על מנת למכור גם חולצות טי ומוצרים אחרים הקשורים ללהקה".

 

כמו כן, במערכת השמע של המלון הושמעו שירי הלהקה ובראשם "הוטל קליפורניה", וחולצות הטי שהוצעו למכירה מציגים את המלון כ"אגדי", מה שגרם להטעיה ברורה בקרב רבים מהאורחים שפרסמו המלצות אונליין למלון.

 

 

חברי ה"איגלס" ציינו בתביעה גם כי המשיבה, חברת "הוטל קליפורניה באחה", הגישה בקשה למשרד הפטנטים לרישום השם "הוטל קליפורניה".

 

"המשיבה גרמה ללקוחות להאמין כי מלון 'טודוס סאנטוס' קשור ללהקת ה'איגלס' ושבין השאר שימש כהשראה למילות השיר 'הוטל קליפורניה', מה שאינו נכון", נאמר בכתב התביעה.

 

מלון קליפורניה במקסיקו מלון קליפורניה במקסיקו צילום: Hotel California

 

בתביעה, שהוגשה לבית משפט פדראלי בלוס אנג'לס, דורשים חברי הלהקה שורה של פיצויים ואת ההפסקה המיידית של כל הפרות זכויות היוצרים של הלהקה.

 

לא ניתן היה לקבל תגובה מעורכי הדין של הלהקה או מנציגי המלון.

 

מלון ה"טודוס סנטוס" נקרא "הוטל קליפורניה" כאשר נפתח ב-1950 אולם הוא עבר שינויים רבים עד שזוג קנדי, ג'ון ודבי סטיוארט, רכשו אותו ב-2001, אז – על פי התביעה – החלו להשתמש בשם המקורי למטרות שיווק.

 

 

 

"הוטל קליפורניה" הוא שמו של שיר המופיע באלבומם של ה"איגלס" משנת 1976, הנושא את אותו השם. האלבום זכה בפרס הגראמי לאלבום השנה ב-1977. אחד מהמאפיינים המפורסמים ביותר בשיר הוא סולו הגיטרה שניגנו דון פלדר וג'ו וואלש, והמילים המורכבות שאותם שר סולן הלהקה, דון הנלי.

 

בראיון ל-CBS בשנה שעברה, אמר הנלי כי השיר מדבר על "המסע מתמימות לבשלות. וזה לא ממש על קליפורניה כי אם על אמריקה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x