$
תעשייה ופיננסים

מיליארדר צרפתי רוכש את חברת האופנה דיור תמורת 13 מיליארד דולר

ברנר ארנו, הבעלים של ענקית מוצרי היוקרה LVMH, יאחד את כל הפעילויות של בית האופנה תחת מטרייה אחת

שירות כלכליסט 11:3525.04.17
המיליארדר הצרפתי ברנר ארנו, הבעלים של ענקית מוצרי היוקרה LVMH, פועל לחיזוק השליטה שלו על מותגי האופנה של כריסטיאן דיור. במסגרת העסקה בשווי 12.1 מיליארד יורו (13.2 מיליארד דולר), יאוחדו כל הפעילויות של בית האופנה תחת אימפריית מוצרי היוקרה של ארנו. זו הפעם הראשונה מזה עשורים שהבעלות על כל המותגים של אחת מחברות האופנה המפורסמות בעולם תאוחד תחת מטריית בעלות אחת. העסקה, מעניקה לדיור שווי של 260 יורו למניה, עלייה של 15% ממחיר הסגירה של דיור ביום שישי.

 

 

במסגרת שורה של עסקאות מתוכננות, LVMH תהפוך לבעלים של כריסטיאן דיור קוטור, המייצרת את תיקי היד ליידי דיור וקווי אופנה מוכנה ללבישה (ready-to-wear fashions). משפחת ארנו מחזיקה ב-47% מ-LVMH , שהיא הבעלים של מותג הבשמים והאיפור של דיור עוד משנות ה-60.

 

כריסטיאן דיור כריסטיאן דיור צילום: בלומברג

 

"האיחוד של דיור קוטור ובשמים של דיור כך שכל המותג יהיה תחת גג אחד, חייב להועיל לבעלי המניות של LVMH", הגיב סטיבן מיטצ'ל מחברת ההשקעות ג'ופיטר. המניות של LVMH עלו ב-3.2% במסחר המוקדם בפריז, ואילו המניות של דיור התחזקו ב-13%.

 

המעצב כריסטיאן דיור הקים את בית האופנה ב-1946 בעזרת מימון של איש העסקים מרסל בוסאק, ובהמשך התרחב גם לבשמים, שעונים ואקססוריז. למותג חנויות בניו יורק, לונדון וטוקיו, ומעצבים נחשבים כמו פייר קרדן ואיב סן לורן עבדו במותג בתחילת הקריירה שלהם.

 

העסקה "מייצגת את המחויבות של המשפחה שלי ומדגישה את הביטחון בעתיד של LVMH והמותגים שלו", מסר בהצהרה ארנו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x