תעשייה ופיננסים

פולקסווגן תשלם עוד 2.8 מיליארד דולר בפרשת דיזלגייט

הקנס הפלילי מצטרף ל-11 מיליארד דולר שהוציאה החברה כדי לרכוש בחזרה את המכוניות שבהן הותקנו מערכות לזיוף בדיקות זיהום האוויר, ול-1.5 מיליארד דולר שהוטלו על החברה במסגרת ההליך האזרחי המתנהל נגדה

שירות כלכליסט 16:3322.04.17

שופט פדראלי בדטריוט אישר אתמול (ו') את העסקה שנחתמה בין משרד המשפטים האמריקאי ופולקסווגן, במסגרתה הודתה יצרנית הרכב הגרמנית בכך שתכנתה 600 אלף כלי רכב מתוצרתה לזייף את תוצאות בדיקות זיהום האוויר שלהם והסכימה לשלם קנס פלילי בגובה 2.8 מיליארד דולר.

 

הקנס מתווסף ל-1.5 מיליארד דולר שכבר הוטלו על החברה במסגרת ההליך האזרחי המתנהל נגדה.

 

השופט הפדראלי בדטריוט שון קוקס אישר את ההסכם שנדון בין פולקסווגן ומשרד המשפטים האמריקאי, שישה שבועות לאחר שיצרנית הרכב הגרמנית הודתה ב"קשירת קשר והפרה של הצדק" במסגרת ההליך הפלילי המתנהל נגדה.

מנכ"ל פולקסווגן מתיאס מולר מנכ"ל פולקסווגן מתיאס מולר צילום: בלומברג

 

פולקסווגן הודתה בכך שכמעט 600 אלף כלי רכב המונעים בדיזל מתוצרתה בארה"ב תוכנתו כדי לזייף את התוצאות במהלך בדיקות זיהום האוויר שלהם. עורך הדין של פולקסווגן ג'ייסון וינשטיין הגדיר את הקנס הפלילי כ"סנקציה קשה אך הולמת".

 

פרט לקנסות הכבדים שהוטלו על פולקסווגן, הוציאה החברה 11 מיליארד דולר כדי לקנות בחזרה מבעליהן מכוניות דיזל, שבהן הותקנו המערכות ששימשו להונאה, ולהציע פיצוי לאחרים.

 

שבעה עובדים של החברה הורשעו בפלילים בעקבות פרשת דיזלגייט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x