$
חברה וסביבה

ריקול ל-53 אלף מכוניות טסלה בשל בעיות בבלם היד

לפי הודעת החברה, 2% מתוך 53 אלף המכוניות מדגמי S ו-X שיוצרו בין פברואר ואוקטובר 2016 סובלות מהבעיה - אך כולן ייקראו למוסך

שירות כליסט 10:4621.04.17
יצרנית המכוניות החשמליות טסלה מבצעת ריקול לחלק ממכוניות מודל S ומודל X שלה, במטרה לתקן בעיה בבלם היד. על פי הודעת החברה, בסביבות 2% מתוך 53 אלף המכוניות שיוצרו בין פברואר ואוקטובר 2016 סובלות מהבעיה. אך בכל זאת, הריקול הוא עבור כל המכוניות שנוצרו בתקופה המדוברת.

 

החברה הדגישה עוד כי לא התקבלו דיווחים על תאונות או פגיעות בגוף כתוצאה מהבעיה בברקס, ו"אפשר להמשיך בבטחה בשימוש הרגיל של המכוניות". על פי ההצהרה, הבלמים "עלולים לכלול רכיב קטן שלא יוצר כראוי על ידי ספק צד שלישי". במקרה של תקלה באותו רכיב, הבלמים של המכונית ימשיכו לדאוג שהיא עומדת במקום, אך הבלם הידני יהיה תקוע.

 

במקביל, בטסלה נמשכים המאמצים להתרחב מעבר למכוניות נוסעים. מוקדם יותר השבוע הודיע מייסד ומנכ"ל החברה אלון מאסק כי בכוונתו לחשוף משאית חשמלית בספטמבר.

 

עם זאת, האנליסטים חוששים כי החברה לא תצליח לעמוד בביקוש לפרויקט הנוכחי שלה, זאת לאחר שהתקבלו כבר 400 אלף הזמנות מוקדמות למכונית מודל 3, מעל ליכולת התפוקה השנתית של החברה. המכונית החדשה אמורה להיכנס לייצור בהמשך השנה, והיא תוצע במחיר של 35 אלף דולר, שאמור להפוך אותה לנגישה יותר לקהל רחב.

 

 

טסלה מודל X טסלה מודל X צילום: איי פי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x