$
בשולי החדשות

פוקס ניוז פיטרה את המגיש ביל אוריילי שהואשם בהטרדות מיניות

בשבוע שעבר יצא אוריילי לחופשה כפויה. תוכניתו הייתה הנצפית ביותר ברשת, עם 4 מיליון צופים בממוצע

שירות כלכליסט 22:4619.04.17

הרשת השמרנית פוקס ניוז החליטה להיפרד מהמגיש הפופולרי שלה, ביל אוריילי, בעקבות האשמות כי הטריד מינית 5 נשים - כך הודיעה הערב (ד') החברה. "אחרי בחינה דקדקנית וזהירה של ההאשמות, רשת הטלוויזיה והמגיש הסכימו כי הוא לא ישוב לפוקס ניוז", הודיעה החברה בהצהרתה.

 

בסוכנות הידיעות רויטרס נמסר כי נציגי פוקס ניוז והחברה האם - פוקס המאה ה-21 - לא היו זמינים מיידית להתייחסות לענות על השאלה מי יחליף את אוריילי. נציג מטעם אוריילי, שנמצא בחופשה כפויה מה-11 באפריל, גם לא היה זמין לתגובה.

 

ב-11 באפריל הודיע כאמור אוריילי שהוא יוצא לחופשה של כשבועיים, בעקבות חשיפה ב"ניו יורק טיימס" על הטרדות מיניות והתנהגות לא נאותה כלפי 5 נשים שהשתתפו בתוכנית, ועל כך שהרשת שילמה 13 מיליון דולר כדי למנוע הגשת תלונות נגדו. אוריילי הכחיש את ההאשמות נגדו.

 

לפי מדד נילסן, תוכניתו של אוריילי הייתה התוכנית הנצפית ביותר של פוקס ניוז וברבעון הראשון צפו בה בממוצע 4 מיליון איש. במהלך השנה הפיסקאלית שהסתיימה ב-30 ביוני 2016, הכניסה התוכנית של אוריילי 147 מיליון דולר בפרסומות, מתוך הכנסות כוללות של 7.65 מיליארד דולר של הרשת מפרסומות בתקופה זו.

 

עם זאת, לאחר הפרסום בניו יורק טיימס, 22 מפרסמים של הרשת, בהם BMW בצפון אמריקה, חברת התרופות סנופי וחברות נוספות, הודיעו לרשת כי הם מפסיקים את הפרסום במהלך תוכניתו של אוריילי.

 

ביל אוריילי ביל אוריילי צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x