• תפריט
בשולי החדשות

צפו: אטרקציה תיירותית חדשה בקנדה - קרחון ענק "התנחל" מול החוף

קרחון ענק המגיע לגובה של 46 מטרים הופיע בסוף השבוע האחרון מול חופי ניופאונדלנד לאחר שנסחף עם הרוחות מהקוטב הצפוני. והוא לא היחיד - עוד שישה קרחונים גדולים עשויים לפלס את דרכם לאזור אם הרוח תתגבר

שירות כלכליסט 21:0619.04.17

קרחון ענק שנצפה במים הרדודים מול חופי ניופאונדלנד בקנדה, מושך "מאות" תיירים וסקרנים. הקרחון המתנוסס לגובה של 46 מטרים הופיע בסוף השבוע האחרון.

 


 

 

האזור הזה מול חופי פרובינציות ניופאונדלנד ולברדור זכה כבר לכינוי "סמטת הקרחונים". הסיבה לכך היא שבין אפריל וספטמבר קרחונים שנשברו בקוטב הצפוני שטים לאורך החוף. אך בעוד שהקרחונים בדרך כלל שטים להנאתם, האורח החדש שהופיע בסמוך לחצי האי אבאלון, נראה תקוע במקום. "הוא לא הולך לזוז משם, אלא אם הרוחות יתגברו, כי הקרחון נמצא בצד הרדוד", כך לדברי תושב האזור דון קוסטלו. זו ככל הנראה אחת הסיבות לכך שהצליח למשוך תיירים רבים, שחסמו את הכבישים בעיירה הקטנה פרילנד לאחר שעצרו את המכוניות כדי לצלם את המראה. "ביום שבת כל האזור היה כבר חסום", הוסיף קוסטלו. התמונות כבר מציפות את הרשתות החברתיות.

 

"זה הקרחון הגדול ביותר שראיתי פה באזור", טען ראש העיר אדריאן קאוונה. אך הוא כנראה לא יישאר לבד לעוד זמן מה. לפי קאוונה, עוד שישה קרחונים גדולים נוספים נראים באופק, ועשויים לפלס את דרכם לאזור אם הרוח תתגבר.

 

 

 צילום: רויטרס

 

 

 צילום: רויטרס

 

 

 צילום: רויטרס

  

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x