$
תעשייה ופיננסים

עוד צרות ליונייטד: זוג שהיה בדרכו להתחתן הורד מהמטוס

בני הזוג טוענים כי נאלצו לעבור למחלקה משודרגת לאחר שנוסע נרדם על המושבים שלהם - וכי הצוות סירב לבקשתם לשלם תוספת מחיר; הם הורדו מהמטוס מלווים בידי קצין ביטחון. במקביל, יונייטד מנסה לשפר את תדמיתה ע"י מניעת הטבת טיסה מעובדיה

שירות כלכליסט 14:0417.04.17

שבוע לאחר גרירת הנוסע ממטוס של יונייטד, אירוע שתועד וגרר ביקורת ציבורית עזה על חברת התעופה, מתמודדת החברה עם דיווח לא מחמיא נוסף: זוג מאורס שהיה בדרכו להתחתן, הורד מטיסה לקוסטה ריקה.

לפי הזוג, קצין ביטחון מ"שירות המרשלים" הפדרלי של ארה"ב ליווה אותם החוצה מהמטוס לפני ההמראה מיוסטון, טקסס. ביונייטד הכחישו וטענו כי בתקרית לא היו מעורבים מרשל או נציגים של כל רשות אכיפה אחרות. על פי ההצהרה שפרסמה החברה, בני הזוג "ניסו להתיישב במחלקה משודרגת, שלא רכשו עבורה כרטיסים, ולא הסכימו לציית להוראות הצוות לשוב למושבים המיועדים שלהם, ולכן התבקשו לעזוב את המטוס". עוד נמסר מיונייטד כי החברה הציעה להם תעריף מוזל בבית מלון עבור הלילה, והזמינה להם מושבים בטיסה למחרת.

הנוסע בטיסת יונייטד שנגרר מהמטוס הנוסע בטיסת יונייטד שנגרר מהמטוס צילום: twitter / Jaycedavid

 

לעומת זאת, בני הזוג, מייקל הוהל ואמבר מקסוול, אמרו כי ניסו לשלם עבור המושבים המשודרגים אך לא אפשרו להם, זאת לאחר שנוסע נשכב על המושבים שלהן ונרדם. לדברי הוהל, לאחר שעברו כמה שורות קדימה במחלקת תיירים, צוות הטיסה סירב לבקשתם לשלם תוספת עבור מושבים טובים יותר במחלקה המכונה "תיירים פלוס", והורה להם לשוב למושבים המקוריים שלהם. "לא חשבנו שזה כזה סיפור גדול, זה לא שניסינו לעבור למחלקה ראשונה או משהו כזה", אמר הוהל. "פשוט התקדמנו כמה מושבים קדימה, זה הכל".

 

יונייטד תמנע הטבת טיסה מעובדיה כדי לשפר תדמית

 

כאמור, יונייטד עדיין מנסה להתאושש מהנזק התדמיתי שספגה, לאחר שבשבוע שעבר נפוץ בכל העולם הסרטון שבו מורד בכוח נוסע מהטיסה בשל אובר בוקינג (תפוסת יתר).

 

על פי נוהל חדש תמנע החברה מאנשי צוות הטסים עמה שלא בתפקיד, לתפוס את מקומם של נוסעים רגילים שכבר עלו לטיסה — על כך דיווח "הניו יורק טיימס".

 

מניית החברה צנחה בעקבות הפרסום על פינוי הנוסע, והיא איבדה 770 מיליון דולר משוויה. הנוסע מהסרטון, ד"ר דיוויד דאו (69), רופא אמריקאי ממוצא וייטנאמי, צפוי לתבוע את החברה, אף שהמנכ"ל אוסקר מונוז התנצל בפני דאו ומשפחתו, והבטיח כי החברה לא תשתמש יותר בשוטרים כדי להוריד נוסעים במקרים שבהם נמכרו יותר מדי כרטיסים לטיסה. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x