$
תעשייה ופיננסים

לאחר השערורייה ביונייטד: דלתא מגדילה את הפיצוי לנוסעים עד לכ-10,000 דולר

בדלתא מתכוונים להעלות את הפיצוי לנוסע שהורד מהטיסה מהסכום המרבי שעומד על 1,350 דולר ל-2,000 דולר ובמקרים מסוימים למקסימום של 9,950 דולר

שירות כלכליסט 09:4916.04.17

לאחר שערוריית הורדתו בכוח של הנוסע בחברת יונייטד איירליינס: חברת התעופה האמריקאית דלתא איירליינס שינתה את המדיניות שלה לגבי הורדת נוסעים מטיסות, ואלה עומדים להרוויח מהעניין, כך מתפרסם היום (א'). לפי התקנות החדשות, הפיצוי במקרה של הורדת נוסע צפוי לגדול מהסכום הנוכחי שעומד על 800 עד 1,350 דולר, והוא עשוי להגיע אף לכ-10,000 דולר. 

 

 

 

החברה הורתה לנציגי שירות הלקוחות שלה להציע עד 2,000 דולר לנוסעים המוכנים לוותר על מקומם בטיסות. במקרים חריגים הסכום אף יכול להגיע ל-9,950 דולר, ובמקרה כזה נדרש אישור של הממונים.

 

 צילום מסך: youtube.com

 

 

"על מנת לחזק את מחויבותנו לנציגי שירות הלקוחות שלנו ולחזק את היכולת שלהם לטפל בלקוחות, אנו מתכוונים להגדיל את תקרת הפיצוי בגין ויתור מרצון על מושב בטיסה", מסרה דלתא לעובדיה.

 

 

 

ויתור מרצון על מושב בטיסה הינו מצב שבו מתנדב אחד הנוסעים לוותר על מקומו בטיסה לבקשת הצוות, למשל במקרה של רישום יתר. החלטתה של דלתא מגיעה לאחר סערה בארה"ב כתוצאה מהסרטון שהועלה לרשת והפך ויראלי, ובו נראה נוסע מוכה ונגרר ממטוס של יונייטד איירליינס לאחר שסירב לוותר על מקומו לבקשת הצוות.

 

בעלון לעובדי החברה, נמסר לנציגי השירות של דלתא "להתחיל בפיצוי הנמוך ביותר ולהעלות את הסכום אם יש צורך בכך".

 

 

 

בשנה שעברה נרשמו בדלתא כ-1,200 מקרים של נוסעים שאולצו לוותר על מקומם בטיסה, חרף התנגדותם. זאת מתוך כ-130 מיליון נוסעים שהיו לחברה במהלך השנה, כך על פי החברה. משמעות הנתון הוא שבממוצע הורידה דלתא ארבעה נוסעים מטיסות מדי יום. אולם מספר זה הוא נמוך משמעותית מביונייטד, שבשנה שעברה אילצה כמעט 3,800 נוסעים לרדת מטיסות – יותר מ-10 נוסעים ליום בממוצע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x