תעשייה ופיננסים

הדמוקרטים דרשו לחקור את הקשר הסיני של החתן קושנר

חברי קונגרס קראו לבדוק את מעורבות חתנו ויועצו של טראמפ בעסקת נדל"ן עם התאגיד אנבנג. בינתיים מרגיזים הקושנרים גם את השכנים

שירות כלכליסט 21:3326.03.17

עוד חשש לניגוד עניינים בבית הלבן. חמישה חברי קונגרס דמוקרטים ביקשו לבדוק חשש להפרה של כללי האתיקה בעסקת הנדל"ן שנרקמה בין משפחתו של ג'ארד קושנר, חתנו ויועצו של הנשיא דונלד טראמפ, ובין התאגיד הסיני אנבנג.

 

בסוף השבוע שלחו המחוקקים מכתב לבית הלבן ובו ביקשו לבדוק את מעורבותו של קושנר במשא ומתן לגבי ההשקעה האפשרית של ענקית הביטוח הסינית בבניין המשרדים במנהטן שנמצא בבעלות משפחתו. בנוסף ביקשו המחוקקים לחשוף את תהליך ההתנתקות הפיננסית שעשה קושנר מחברת הנדל"ן.

 

"העסקה, אם תצא לפועל, עשויה להתברר כניגוד עניינים ברור", כתבו המחוקקים לסטפן פסאנטינו, ראש הצוות המשפטי של טראמפ בבית הלבן. לאנבנג "קשרים הדוקים לממשל הסיני", צויין במכתב, עליו חתומים הסנאטורים אליזבת' וורן ממסצ'וסטס, טום קרפר מדאלוור, גארי פיטרס ממישיגן ושרוד בראון מאוהיו, כמו גם חבר בית הנבחרים אלייז'ה קאמינס ממרילנד. במקביל, שלחו החמישה מכתב לשר האוצר סטיבן מנושין העומד בראש הוועדה להשקעות זרות בארה"ב. זו מופקדת על בדיקת הסיכון לביטחון הלאומי שעשויות להציב עסקאות עם חברות זרות. בעבר פסלה הוועדה השקעה של אנבנג בנכס בסאן דייגו, בגלל סמיכותו לבסיס חיל הים האמריקאי.

 

החודש נחשף כי אנבנג תשקיע כ־4 מיליארד דולר בבניין המשרדים של משפחת קושנר בשדירה החמישית 666 במנהטן. לאחר החשיפה הכחישה אנבנג בהודעה לעיתונות את דבר ההשקעה. קושנר מצדו ציין כי מכר את חלקו בבניין לבני משפחה כדי לעמוד בחוקי האתיקה הפדרליים.

איוונקה טראמפ וג'ארד קושנר איוונקה טראמפ וג'ארד קושנר צילום: גטי אימג'ס

 

קושנר מעורר סערה גם בשכונה החדשה שלו בוושינגטון, קלורמה, בעקבות הידוק אמצעי האבטחה באזור. בשבועות האחרונים שלחו השכנים של בני הזוג איוונקה וג'ארד קושנר מכתבי תלונה לעירייה, לאחר שהשירות החשאי הפקיע מקומות חנייה נוספים לאורך הרחוב, ולא רק מול בית הזוג. כן התלוננו השכנים על המחסומים שהוצבו ברחוב ועל כך שהמאבטחים נוטים להתגודד לשיחות קולניות ומחליפים חולצות לעיני כל. בני הזוג קושנר עברו בתחילת השנה לשכונה, כדי להיות קרובים לטראמפ.

 

מהשירות החשאי נמסר כי הם נוקטים בכל המאמצים כדי לפעול בשיתוף פעולה עם העסקים והתושבים ולמזער את ההפרעות לחיי היום יום. זאת, לדבריהם, "תוך שמירה על רמת האבטחה הגבוהה ביותר של האנשים עליהם אנחנו מחויבים להגן".

 

בשכונת קלורמה עובדים המאבטחים שעות נוספות, גם כדי לדאוג לבטחונם האישי של נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה ומשפחתו, שעברו לשם לאחר תום כהונתו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x