$
תעשייה ופיננסים

סמסונג מתנצלת על הסקנדל שגרם להדחת נשיאת דרום קוריאה

יו"ר יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם שוהה במעצר ומואשם בנתינת שוחד לידיד של הנשיאה לשעבר. מנכ"ל החברה אמר באסיפה השנתית: "אני מתנצל על השערורייה"

שירות כלכליסט 08:5725.03.17

ענקית האלקטרוניקה הקוריאנית סמסונג פרסמה התנצלות לבעלי המניות שלה, בשל חלקה בשערוריית השחיתות שהביאה להדחתה של נשיאת קוריאה הדרומית. "אני מתנצל על השערורייה", אמר מנכ"ל החברה קוון או-היון באסיפה השנתית של החברה בסיאול.

 

סגן יו"ר סמסונג, לי ג'ה יונג, מואשם בנתינת שוחד לידידה של הנשיאה לשעבר. כרגע לי שוהה במעצר וממתין למשפטו. על פי סמסונג, החברה לא שילמה שוחד בדמות תרומות, אולם היא התחייבה לערוך בדק בית ורפורמה בממשל התאגידי שלה.

סגן יו"ר סמסונג, לי ג'ה יונג סגן יו"ר סמסונג, לי ג'ה יונג צילום: בלומברג

 

יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם גם התייחסה להשלכות של כישלון מכשיר ה"גלקסי נוט 7" בשנה שעברה - החברה נאלצה להפסיק את ייצורו של המכשיר לאחר מספר אירועים של התלקחות הטלפון. "אני מתנצל שוב על הטעות עם ה'נוט 7' בשנה שעברה", אמר מנכ"ל החברה. "מדובר בכשל שנגרם כתוצאה מניסיון להשתמש בטכנולוגיה חדשה". על פי הערכות, הכשל גרם לסמסונג הפסדים של כ-6 מיליארד דולר.

 

בנוסף הודיעה סמסונג אלקטרוניקס באסיפה אתמול כי לא תשנה את המבנה העסקי שלה ותשתמש בחברת אחזקות. החברה נמצאת לאחרונה תחת לחצים מצד משקיעים לצמצום מורכבותו של מבנה הבעלות על החברה. "יש הלשכות שליליות במעבר לחברת אחזקות, כך שלא נראה שצעד כזה יהיה אפשרי כרגע", אמר קוון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x