שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

אוסטרליה: כך ייעשה למנכ"ל שתומך פומבית בנישואים חד-מיניים

אלן ג'ויס, מנכ"ל חברת התעופה הלאומית קוואנטס, חתם ביחד עם עוד 30 אנשי עסקים מובילים במדינה על עצומה שקוראת לראש הממשלה להעביר חוק התומך בנישואים חד-מיניים וגורסת כי שני שלישים מהאוסטרלים תומכים ברעיון. אבל בממשלה ממש לא אהבו את המהלך

שירות כלכליסט 18:0018.03.17
אלן ג'ויס, מנכ"ל חברת התעופה הלאומית של אוסטרליה, קוואנטס, ספג ביקורת מצד הממשלה לאחר שתמך פומבית בנישואים חד-מיניים. ג'ויס חתם ביחד עם יותר מ-30 אנשי עסקים מובילים אחרים באוסטרליה, על עצומה שקראה לראש הממשלה מלקולם טורנבול להעביר חוק בעד נישואים חד-מיניים. על פי העצומה, חוק כזה יועיל למדינה ולעסקים, וזוכה לתמיכת 65% מהאוסטרלים.

 

אולם המהלך ספג ביקורת מצד הממשלה. "אם אלן ג'ויס או כל מנכ"ל אחר רוצים לקדם את ההצעה הזו או אחרת בזמנם החופשי ועל חשבונם, אז שיהיה להם בהצלחה", אמר שר ההגירה פיטר דוטון בנאום ששודר בטלוויזיה. "אך שלא יעשו זאת בזמן העבודה ועם הכסף של בעלי המניות. ובהחלט שלא ישתמשו במותג מפורסם ובעוצמה של עסק המגלגל מיליארדים כדי לקדם נושאים שעדיף להשאיר לשיקול הדעת של אנשים פרטיים ומקבלי ההחלטות". עם זאת, דוטון הוסיף כי הוא מכיר את ג'ויס ואין לו משהו אישי נגדו.

 

בקוואנטס מסרו בתגובה כי בכוונתם להמשיך ולפעול למען נושאים חברתיים, ביניהם נישואים חד-מיניים, פיוס עם האוכלוסייה הילידית וגיוון מגדרי. "אנחנו מאמינים שמדובר בנושאים שעוסקים באחד הערכים הבסיסיים של אוסטרליה כמדינה - הגינות, ואנחנו חברת התעופה הלאומית", נמסר בהצהרה שפרסמה החברה. "כפי שאנחנו עושים בנושאים כלכליים, אנחנו נמשיך להביע את הדעה שלנו על נושאים חברתיים שחשובים לנו".

 

ג'ויס האירי, כבר הביע את תמיכתו בעבר בנישואים חד מיניים והוא עצמו הומו מוצהר. "אם הם רוצים להיכנס לפוליטיקה, אז שיתמודדו בבחירות הבאות", הוסיף דוטון.

 

 

מטוס של קוואנטס מטוס של קוואנטס צילום: Qantas

 

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x