$
תעשייה ופיננסים

דו"ח העושר: 2,260 מיליארדרים שווים יותר מגרמניה וצרפת

מספר המיליארדרים בעולם עלה במהלך 2016 ב-3% על פי דו"ח "הורון"; וורן באפט וביל גייטס שומרים על המקומות הראשונים כאשר ג'ק בזוס מתקרב אליהם בצעדי ענק. האיש העשיר ביותר בסין הוא וואנג ג'יאנלין ואחריו ג'ק מא

שירות כלכליסט 17:5713.03.17
ההון המצרפי של עשירי העולם עומד על כ-8 טריליון דולר – יותר מהתמ"ג של גרמניה ושל צרפת גם יחד. על פי דו"ח "הורון" לעשירי העולם, Hurun Global Rich List, ישנם בעולם 2,257 מיליארדרים – 3% יותר ממספרם בשנה שעברה.

 

ההון המצרפי של המיליארדרים זינק ב-16% במהלך 2016, ועומד על היקף שווה ערך ל-11% מהתוצר הגלובלי השנתי. עושרם גדול מהתוצר של כל מדינה בעולם, למעט ארה"ב וסין.

 

"המיליארדרים צוברים הון במהירות הטורבו", ציין רופרט הוגוורף, יו"ר ארגון "הורון" וחוקר ראשי.

 

ואכן, במהלך 5 השנים האחרונות חלה התפוצצות במספר המיליארדרים בעולם, עם נסיקה של 55%. היות שרוב העושר בעולם מוסתר, קשה לאמוד את היקפו המדויק, ועל כן ייתכן שמספר המיליארדרים בעולם כיום קרוב יותר ל-5,000, אומר הוגוורף.

 

"ישנם מיליארדרים שיוצאים מגדרם להסתיר את הונם, ובכל מקרה - רוב העשירים מאוד דיסקרטיים ומעדיפים לפעול תחת הרדאר".

 

וורן באפט. ראשון ברשימה וורן באפט. ראשון ברשימה צילום: גטי אימג'ס

 

609 מיליארדרים בסין, 552 מיליארדרים בארה"ב

 

סין הובילה שוב על פני ארה"ב במספר המיליארדרים – 609 מול 552, בהתאמה. בשנה שחלפה נוספו בסין 41 מיליארדרים נטו, ואילו בארה"ב – 17. עם זאת, על פי מגזין פורבס ארה"ב עודנה מובילה במספר המיליארדרים. הפעם בין פורבס ל"הורון" נוצר בשל הבדלים בשיטות הספירה. ביחד, שתי המדינות מכילות כמחצית מהמיליארדרים בעולם, על פי הורון.

 

היכן שוורן באפט וביל גייטס עודם מחזיקים בראש הדירוג העולמים עם הון עצמי של 81 מיליארד דולר ושל 78 מיליארד דולר, בהתאמה, הרי שג'ף בזוס של אמזון מתקרב אליהם בצעדי ענק. על פי "הורון" שוויו הנקי של בזוס זינק ב-37% בשנה שעברה ל-72 מיליארד דולר.

 

ביל גייטס. שווה 78 מיליארד דולר ביל גייטס. שווה 78 מיליארד דולר צילום: רויטרס

 

האיש העשיר בסין הינו איש העסקים וואנג ג'יאנלין ומשפחתו, ששווים הוא 30 מיליארד דולר, ואחריו מייסד עלי-באבא, ג'ק מא ששוויו 29 מיליארד דולר.

שני שלישים מהמיליארדרים בעולם עשו את הונם במו ידיהם, ולא ירשו אותו, על פי הדוח.

 

ג'ף בזוס. שווי הנקי זינק ב-37% ל-72 מיליארד דולר ג'ף בזוס. שווי הנקי זינק ב-37% ל-72 מיליארד דולר צילום: אי פי איי

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x