$
חברה וסביבה

אלון מאסק: אני יכול לפתור את משבר האנרגיה באוסטרליה

היזם המיליארדר ומייסד סולאר סיטי, הציע להתקין תוך 100 ימים מערכות סולאריות שיספקו חשמל לכל דרום אוסטרליה, לאחר שסופות עזות הסבו נזק כבד לתשתיות וגרמו לעליית מחירים

שירות כלכליסט 13:4410.03.17
היזם המיליארדר אלון מאסק הציע לפתור את בעיות האנרגיה של דרום אוסטרליה בתוך 100 ימים. הוא הבטיח אף שהשירות יינתן בחינם אם לא יעמוד בלוח הזמנים שהציב.

 

ההצעה הועברה לאחר שסופות באוסטרליה גרמו למספר הפסקות חשמל, שבתורן הובילו לעליות מחירים וחברות האנרגיה התקשו לעמוד בביקוש בשל הנזק שנגרם לתשתיות.

 

הפתרון שמאסק יציג ככל הנראה יגיע מצידה של חברת סולאר סיטי, שמאסק ייסד ביחד עם בן דודו לינדון ריב. החברה התמזגה בשנה שעברה עם טסלה, יצרניות המכוניות החשמליות שבראשה עומד מאסק. סולאר סיטי מייצרת פתרונות סולאריים באמצעות אחסון אנרגיה במהלך היום, ושימוש בשעות הלילה.

 

אלון מאסק. תוך 100 ימים אלון מאסק. תוך 100 ימים צילום: בלומברג

 

לפי ריב, החברה יכולה להתקין יחידות אחסון של בין 100 ל-300 מגה וואט לשעה, הנחוצים לדרום אוסטרליה כדי למנוע הפסקות חשמל, ולדבריו ניתן לעשות זאת בתוך 100 ימים.

 

מייק קנון - ברוקס, המייסד של חברת אטלסיאן (Atlassian) האוסטרלית, ששמע את דבריו של לינדון, החליט לוודא עם מאסק שההצעה תקפה. הוא פנה אליו דרך הטוויטר וזכה לתשובה חיובית.

 

בשלב הבא פנתה למאסק הסנטורית שרה הנסון - יאנג המייצגת את דרום אוסטרליה. לפי מאסק, העלות של הפרויקט תעמוד על 250 דולר לקילו וואט עבור מערכת של מעל 100 מגה וואט לשעה, אך הוא הוסיף כי עלויות נוספות כמו של שילוח, מכס והתקנה משתנים והם "מעבר לשליטה שלנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x