$
חברה וסביבה

דיווח: אובמה יקבל מעל 60 מיליון דולר עבור כתיבת ספר זיכרונות מתקופת הנשיאות

מדובר בסכום שיא עבור ספר זיכרונות של נשיא לשעבר. ברק אובמה ואשתו מישל חתמו אמש על חוזה עם הוצאת הספרים פינגווין רנדום האוס. ספריו הקודמים של אובמה, עוד לפני שנבחר לנשיא מכרו מיליוני עותקים

שירות כלכליסט 12:3501.03.17

קצת יותר מחודש מאז עזב ברק אובמה את הבית הלבן, והוא כבר מצא לו הכנסה חדשה. אובמה ואשתו מישל חתמו ביום שלישי על חוזה עם הוצאת הספרים פינגווין רנדום האוס.

 

הפרטים הפיננסים של החוזה לא נחשפו, אך הוא נחתם לאחר שמספר הוצאות ספרים התחרו על החוזה הנחשק. בפיננשל טיימס דיווחו כי התחרות הובילה לכך שההצעות עמדו על מעל 60 מיליון דולר, סכום שיא עבור ספר זיכרונות של נשיא לשעבר. לשם השוואה, ביל קלינטון הרוויח 15 מיליון דולר עבור הזכויות לספר "חיי", שפורסם ב-2004, ואילו קודמו של אובמה בתפקיד, ג'ורג' וו בוש, הרוויח 10 מיליון דולר עבור הספר "נקודות החלטה". על פי הדיווחים, בני הזוג אובמה מתכוונים לתרום "חלק משמעותי" מההכנסות לצדקה, כולל לעמותת אובמה.

 

הספרים הקודמים של ברק אובמה הספרים הקודמים של ברק אובמה

 

בני הזוג אובמה פרסמו כבר ספרים בקראון, חברה בת של פינגווין רנדום האוס. "אנחנו נרגשים ביותר להמשיך את השותפות עם הנשיא ומישל אובמה", מסר מנכ"ל ההוצאה מרקוס דוהל. "באמצעות המילים והמנהיגות שלהם הם שינו את העולם, ובכל יום באמצעות הספרים שאנחנו מפרסמים אנחנו שואפים לעשות את אותו הדבר. אנחנו מצפים בכיליון עניים לעבודה עם בני הזוג כדי להפוך כל אחד מהספרים שלהם לאירוע עולמי חסר תקדים".

 

ספריו הקודמים של אובמה, חלומות מאבי ותעוזת התקווה, שפורסמו עוד לפני שנבחר לנשיאות, מכרו מיליוני עותקים ונחשבים כמי שעזרו לבסס את הפופולאריות שלו בבחירות. מישל פרסמה עד כה ספר אחד, שעסק במזון וגינון. הוא פורסם ב-2012.

 

שמות הספרים ותאריכים הפרסום עוד לא פורסמו. מה שכן ידוע הוא שהספרים יתייחסו לשנים שבילו בבית הלבן, אם כי הספר של מישל קרוב לוודאי שינסה לעורר השראה בצעירים בהתבסס על סיפורה האישי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x