$
תעשייה ופיננסים

אחרי הגשת ההצעה למיזוג עם יוניליוור, הונו של באפט גדל בכ-6 מיליארד דולר

לאחר שנודע על הגשת הצעת המיזוג בין קראפט-היינץ ליוניליוור, איש העסקים הרוויח בסוף השבוע 5.72 מיליארד דולר מהשקעתו בקראפט

שירות כלכליסט 16:3919.02.17
וורן באפט הוא אחד האנשים העשירים בעולם, וההון שלו רק הולך וגדל. בסוף השבוע האחרון לדוגמה הונו גדל בקרוב ל-6 מיליארד דולר לאחר שנודע על הצעת המיזוג שהגישה קראפט-היינץ, שיש לו אחזקה גדולה בה, ליוניליוור.

 

 

 

ביום שישי זינקה המנייה של קראפט – היינץ ב-10.6% למחיר של 9.29 דולר. הראלי הזה הגיע יום לאחר שהמניה נחלשה ב-4.2% על רקע פרסום דו"חות רבעוניים מאכזבים.

 

וורן באפט וורן באפט צילום: בלומברג

 

 

יוניליוור אמנם דחתה את הצעת המיזוג, אך ההערכה בקרב האנליסטים היא שענקית המזון "תתמיד" בהצעות ובסופו של דבר עסקה "ידידותית" תצא לפועל. מדובר על חדשות נפלאות לבאפט. לפי המסמכים האחרונים שהגישה ברקשייר האת'ווי, חברת ההשקעות שבבעלותו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) , הוא שולט ב-616.17 מיליון מניות של קראפט המייצגות 50.6% מהחברה.

 

בחישוב מהיר עולה כי באפט הרוויח בסוף השבוע 5.72 מיליארד דולר מההשקעה שלו בקראפט. לכך אפשר להוסיף 2.57 מיליארד דולר שהרוויח עד כה השנה מההשקעה שלו באפל ו-1.14 מיליארד דולר מהבנק וולס פארגו. נראה שהוא עומד לשמור על מעמדו בצמרת עשירי העולם לעוד זמן מה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x