שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חברה וסביבה

אושר מינוי המועמד של טראמפ לראש הרשות להגנת הסביבה: מתנגד חריף למאבק בהתחממות הגלובלית

טראמפ ממשיך למחוק את המורשת הסביבתית של אובמה וביטל רגולציה בתחום הפחם שנועדה למנוע השלכת פסולת לנהרות. במקביל אושר מינויו של סקוט פרואיט לראש הרשות להגנת הסביבה, אותה רשות שהוא עצמו ניסה לנטרל באמצעות עשרות תביעות שהגיש

שירות כלכליסט 23:5017.02.17

הסנאט של ארה"ב אישר את מינוי מועמדו של דונלד טראמפ, סקוט פרואיט, לראש הרשות להגנת הסביבה. הדמוקרטים בסנאט מתחו ביקורת חריפה על המינוי בטענה כי פרואיט לא יוכל לעמוד בראש סוכנות שהוא עצמו ניסה לנטרל באמצעות עשרות תביעות שהגיש בתפקידו הנוכחי כתובע הכללי של אוקלהומה. בעבר נמתחה ביקורת על קשריו של פרואיט עם חברות הדלק. הוא נחשב למתנגד חריף של הרשות שהוא אמור להוביל, ובעבר הטיל ספק בתיאוריית ההתחממות הגלובלית. 

אתמול הורה שופט מחוזי באוקלהומה לפרואיט להעביר אלפי מיילים שלו. הפסיקה הזו היא חלק מתביעה שהוגשה נגד פרואיט על ידי המרכז למדיה ודמוקרטיה, בטענה שהפר את חוק חופש המידע לאחר שסירב לבקשת המרכז לפרסם מסמכים. כעת שופט הורה לו להעביר את המיילים המדוברים למרכז תוך 10 ימים. מדובר על כ-3,000 התכתבויות בין משרד התובע הכללי של אוקלהומה לבין קוך תעשיות וחברות כרייה וקידוח נוספות. ב"ניו יורק טיימס" דיווחו כי אחת ההתכתבויות מצביעה על ניסיונותיו של פרואיט לערער על רגולציות שהעביר ממשל אובמה על ידי חבירה לתאגידים גדולים.  

מכרה פחם בארה"ב מכרה פחם בארה"ב צילום: בלומברג

 

בתוך כך, נשיא ארה"ב טראמפ חתם אמש על צו המבטל את חוק הפחם, שנועד למנוע מתעשיית הפחם להשליך פסולת לתוך אפיקי מים סמוכים. החוק אושר בימיו האחרונים של ממשל אובמה. זהו הצעד הראשון בשורה של מהלכים צפויים לביטול רגולציות סביבתיות.

 

אישור הצו של טראמפ בבית הנבחרים ובסנאט התאפשר הודות לחוק "ביקורת מצד הקונגרס" (Congressional Review Act), שכמעט שלא משתמשים בו אך מאפשר לבטל כל רגולציה שהממשל הקודם יישם החל מיוני ועד לסיום הכהונה. הרפובליקנים משתמשים בחוק זה כדי לבטל רגולציות שנתפסות בעיניהם כנטל על הצמיחה הכלכלית והעסקים.

 

על פי ההערכות, טראמפ לא מתכוון לעצור בחוק הפחם, ולאחר שפרואיט ייכנס לתפקידו - הוא יורה לו לבטל רגולציות נוספות בתחום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x